Антикорупційний суд: Президент надіслав листа голові парламенту

Президент Петро Порошенко надіслав листа Голові Верховної Ради України Андрію Парубію із пропозицією вжити передбачені Регламентом Верховної Ради України заходи для відкликання законопроекту «Про антикорупційні суди», а також якнайшвидше доручити голові профільного комітету Верховної Ради України утворити робочу групу із напрацювання відповідного законопроекту з урахуванням рекомендацій Венеціанської Комісії. «Створення Вищого антикорупційного суду має стати вагомим елементом системи протидії корупції і зволікання з його створенням вважаю недопустимим», — підкреслив Петро Порошенко. Раніше представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила, що глава держави подасть до парламенту свій варіант законопроекту про Антикорупційний суд у разі якщо до 20 листопада депутати не подадуть свої пропозиції.

Поставка зброї: Україна розірвала угоду з РФ

Україна розірвала угоду з РФ про поставки зброї та військової техніки. Кабінет міністрів ухвалив відповідний проект постанови. Відтак, припиняються взаємні поставки озброєння і військової техніки, комплектуючих виробів і запасних частин, організації ремонту та надання послуг військового призначення. Таке рішення було прийнято на засіданні уряду в середу пакетом з іншими документами без обговорення. Угода була підписана 8 лютого 1995 року, тоді ж вона набула чинності. В документі йдеться про те, Україна та Росія без згоди не могли передавати чи продавати товари війського призначення фізичним та юридичним особам й урядам третіх країн.

Спрощення торгівлі та збільшення вітчизняного експорту

Верховна Рада ухвалила документ, який дозволить продавати частково вітчизняні товари як українські. Таке рішення підтримав 231 народний депутат. Згідно пояснювальної записки, законопроект розробили після того, як спільний комітет Конвенції ухвалив рішення запросити Україну приєднатися до Конвенції. Приєднання України до даної Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшення вітчизняного експорту та дозволить використовувати виробничий потенціал України шляхом розширення присутності вітчизняних товарів на ринках третіх країн, з якими укладені угоди про зони вільної торгівлі.  Зазначається, що наразі учасниками Конвенції є 23 договірні сторони, серед яких країни ЄС, Туреччина, Албанія, Македонія, Йорданія, Чорногорія, Сербія, Фарерські острови, Марокко, Алжир, Туніс, Палестина, Боснія і Герцеговина, Єгипет, Ізраїль, Молдова. У процесі приєднання до Конвенції знаходиться Грузія.

З 1 листопада студенти отримуватимуть підвищені стипендії

Кабмін підвищив стипендії українським студентам з 1 листопада на 18%. Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду. За словами глави Кабміну, підвищені стипендії студенти отримають вже в листопаді. Збільшено як академічні, так і соціальні стипендії. Раніше Міносвіти попросило уряд розглянути нові правила нарахування стипендій. За словами міністра профільного відомства Лілії Гриневич, в Україні академічні стипендії отримують 40% студентів, 5-7% отримують соціальні стипендії.

Cвітлану Бедрегу призначили новим заступником мера

Одним із важливих рішень сьогоднішньої сесії міської ради стало те, що депутати підтримали пропозицію мера Геннадія Труханова та майже одноголосно затвердили на посаді його заступника директора фінансового департаменту муніципалітету Світлану Бедрегу. Чиновник зайняла місце  Зінаїди Цвірінько. Вона буде курирувати гуманітарний блок — медицину, освіту, соцзахист. Новопризначений заступник міського голови подякувала за надану довіру і додала, що планує особливу увагу приділяти питанням охорони здоров’я. Міський голова додав, що Світлана Бедрега зберігає за собою посаду директора департаменту фінансів.

«Радужный» 11: боротьба ОСББ проти ЖКС

Невиправдано високі тарифи, відсутність послуг і відмова надавати документацію — жителі 11 будинку на житловому масиві «Радужный» вже майже півтора роки судяться з місцевим ЖКС та намагаються створити свій ОСББ. Що саме не влаштовує мешканців «Радужного 11» та чому створити ОСББ стало цілою проблемою, дізнавалися наші кореспонденти.

Комментарии закрыты