Офіційні результати виборів стануть відомі після обробки даних з виборчих дільниць, не пізніше 10 квітня. Громадянська мережа ОПОРА оприлюднила власні підсумки голосування, які млао чим відрізняються від екзит-полів та попредніх цирф ЦВК. Так  у другий тур виходять кандидати  Володимир Зеленський та Петро Порошенко.

Анастасія Матвієнко, експерт Громадянської мережі ОПОРА
Паралельний  підрахунок голосів виборців свідчить про те, що кандидат Володимир Зеленський отримав 30, 1 відсотків голосів  виборців. Петро Порошенко 15, 7, Юлія  Тимошенко 13, 3 , Юрій Бойко 11, 5, Анатолій Гриценко 6, 8, Ігор Смеішко 5, 9, Олег Ляшко 5, 5.

Як і завжди, не обійшлось без порушень. Але на цей раз вони були не значними та не завадили волевиявленню українців. В цілому вибори пройшли максимально конкурентно та з більшим рівнем дотримання міжнародних стандартів,  ніж це було в минулі роки, запевняють представники організації.

Анастасія Матвієнко, експерт Громадянської мережі ОПОРА
Були порушення пов’язані з таємницею голосування
Проте найбільш поширеним було порушення повязані із видачею виборчого бюлютеня особі, яка не пред’явила належних документів.
Зустрічалися випадки, коли особам видавали виборчий бюллютень, навіть не перевіряючи відомості з паспорту.

Були зафіксовані випадки фотографування бюлетенів. А окремої уваги заслуговує питання про виборчий реєстр.

Анатолій Бойко,
 голова Одеської обласної організації ВГО «КВУ»
Вчора ми отримали достатньо велику кількість скарг щодо якості списку виборців.
Питання якості списку виборців, крім відповідальності держави є в руках кожного з нас, і кожен з нас може перевірити себе у списках виборців, це через сайт реєстру виборців.

Додамо, що в Одеській області картина відрізняється від інших регіонів. Тут на друге місце виходить Юрій Бойко, за якого проголосували близько 19%. Лідеру голосування Володимиру Зеленському віддали близько 40% голосів.

Комментарии закрыты