Розвиток малого і середнього бізнесу у селах та маленьких містечках. Про це йшла мова на відкритій зустрічі, що відбулася 30 серпня.  Учасники, серед яких  громадськість, представники держструктур та бізнесу,  презентували свої проекти, а також ділилися власним баченням щодо економічного розвитку областей і сільських територій.

Олександр Славський, модератор
зустрічі
Я не верю, что есть кто-то, волшебник на голубом вертолете, который точно знает, что нам делать и он уже все написал и он уже прелетит и все сделает, поэтому я решил, что мы можем взять и придумать сами, а как взять и економически развивать Одесскую область. Мой проект это Busines ingubator group Ucraine  в районах мне кажется. что мы должны просто стать мостиком между бизнесом или теми, кто хочет открывать бизнес в районах и между возможностями для таких людей.

Наразі цей проект працює на Півдні України, а з Херсонської облдержадміністрацією команда підписала меморандум про спільний розвиток малого і середнього бізнесу в області. В планах — зробити так, щоб програми економічного розвитку  сіл з’явилися  по всій Одещині. Ще одна цікава ініціатива — проект «Добробут». Його зміст полягає  у встановленні комунікаційних зв’язків між фермерами та ринком. «Усі роблять ковбасу, сметану та масло, проте відсутнє поняття про те, як себе презентувати», запевняє представник проекту Євген  Барсуков.  Яскравим прикладом реалізації ідеї є історія фермера Дмитра Скоріка, який досяг успіху та створює робочі міста, хоча й скромні.

Євген Барсуков, представник проекту «Добробут»
Мы верим в предпринимательство и пошли конкретно помогать фермеру, которому нужна помощь. Он плохо продается , продавался плохо, не умел считать  цифры, не умел найти людей на производство, значит мы нашли ему деньги, помогли с автоматизацией его процесса, мы нашли ему несколько торговых толчек в Одессе, включая Ля сильпо и все процессы, касающиеся сертификации, обеливание его бизнесса мы взяли на себя

Покращити бізнес-клімат та знищити бар’єри між державним, недержавним сектором та бізнесом за допомогою технологій. Таку мету ставлять автори проекту «Розумні взаємодії».  Наразі розроблюється прототип для бізнес-сектору,  що вже пілотується в деяких громадах.

Вадим Георгієнко, учасник проекту «Розумні взаємодії»
Есть платформа,  есть какие-то мобильные приложения , которые позволяет.. Реализуется как бы три свободы. Что реагировать, допустим фиксировать какие-то местные вопросы, могут по сути кто угодно: власть, РГО , бизнес. но делается, это в общем пространстве, нет разделеения, нет трех планет: власть, РГО , бизнес.  Все они живут в рамках границ одного и того же города, населенного пункта, второе любой может предложить его решение. Третье, любой может поддержать то решение, которое ему понравилось.   

Сьогодні у селах можна спостерігати відтік кадрів, проте не усе так погано, а  економіка — ключ до вирішення усіх соціальних проблем, вважають учасники зустрічі.

Комментарии закрыты