З 1 по 9 червня в Одесі відбувається п’ятий ювілейний фестиваль Odessa Classics. Серед «хедлайнеров» –найкращі музиканти зі всього світу, лауреати «Греммі» і солісти Цюріхського, Бельгійського та інших оркестрів: скрипаль Даніель Хоуп, піаністи Сіпріан Кацаріс,  Пьетро де Марія і Майкл Гуттман.  Відкрився фестиваль в Одеській опері. Зірка першого вечора –французський  піаніст Сіпріан Кацаріс –фахівець в музиці Моцарта. Разом з оркестром оперного театру він виконав концерт для фортепіано з оркестром номер 21 Моцарта і 3-й концерт для фортепіано Бетховена. Крім того, маестро продемонстрував публіці своє мистецтво музичної імпровізації та на фінальний біс концерту виконав « Пісню про рушник» Платона Майбороди. В залі багато, хто співав, розповідають наші кореспонденти.

Першого червня в музичному житті  Одеси відбулась знаменна подія -в одному з найкрасивіших театрів Європи – Одеській опері – стартував 5-й міжнародний фестиваль класичної музики Odessa Classics. Він триватиме до 9 червня включно. В рамках фестивалю  9 концертів великих зірок світової класичної сцени, 2 експозиції, 4 концерти паралельної програми ““ПІЛІГРИМИ” Музика, як шлях”, світова прем’єра документального фільму про Гію Канчелі, лекції, майстер-класи та багато іншого.    

 Олексій Ботвінов, президент Odessa Classics

 действительно великолепная программа, топ-артисты со всего мира. В этом году мы находимся в фестивальных справочниках европейских. У нас великолепные артисты будут выступать Сиприан Кацарис, Миша Майский, Даниэль Хоуп, Роби Лакатош. Это все легенды классики. Цюрихский камерный оркестр. У нас будет концерт на Потемкинской лестнице 7 июня. Бесплатный . я всех приглашаю.

ЗК Зірка першого вечора –французський  піаніст( грецького походження) Сіпріан Кацаріс – володар кількох десятків міжнародних премій та нагород, фахівець в музиці Моцарта. Маестро виконав усі концерти геніального  композитора. З юного віку Кацаріс збирає великі зали — перший сольний виступ артиста відбувся в 15-річному віці в театрі на Єлісейських полях. З тих пір випустив понад 40 дисків. Зараз він є володарем престижної премії  «Артист ЮНЕСКО в ім’я миру» та багато інших.

 Сіпріан Кацаріс, піаніст (Франція)

Протягом останніх років намагаюсь відновити загублену у нас традицію, яка існує у піаністів, імпровізувати. Сьогодні лише джазові піаністи  та органісти продовжують займатися імпровізацією. Бах, Моцарт, Шопен, Ліст, Бетховен та інші великі композитори були великими імпровізаторами

Саме імпровізацією відкрив ювілейний фестивальний сезон французький інструменталіст.

В концерті прозвучали шедеври композиторів Віденської класики: 21 фортепіанний концерт Моцарта  та третій Бетховена. Вперше в концертах фестивалю партнером соліста виступив оркестр Одеського національного академічного театру опери та балету під орудою заслуженого артиста України,  диригента Ігоря Шаврука.

 

 

 

Комментарии закрыты