22 червня до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в приміщенні музею меморіалу 411-ої батареї відкрилася нова тематична виставка, героєм якої став бойовий корабель — есмінець «Сообразительный». Корабель пройшов усю війну,  брав активну участь в обороні Одеси та Севастополя,  відрізнявся високим рівнем підготовки екіпажу.    Тож на експозиції відвідувачі, могли ознайомитися з різноманітними корабельними приладами, мемуарами, а також побачити фотографії команди. Були представлені й окремі експонати, що не мають відношення до есмінця.  Найбільш яскравим  з них став бінокль, який належав Олександру Марінеско.

Василь Прокоф’
єв, науковий співробітник музею
Ну и многие как раз экспонаты которые здесь представленны, осорбенно вот корабельные приборы , тоже оригинальные , например как говорить про приборы с эсминца Сообразительный так называемый прибор, который регулирует кливаторные огни во время похода во время светоомоскировки и т. д. Вот он как раз представлен здесь

Проте історія корабля — це не просто розповідь про метал,  а перш за все історія самих людей, які зробили його легендою. Наприклад, цікавим є те, що під час  Другої світової війни міноносець неодноразово брав участь у всеможливих бойових  операціях, проте  з 271  члену екіпажу жодний не був вбитим . Окрім цього,  командир корабля Сергій Ворков, першим запровадив систему  висаджування на берег груп коректувальників, завдяки чому важкі гармати есмінця почали бити точно по цілях.

Василь Прокоф’
єв, ст. науковий співробітник музею
ну из за того, что линия фронта то приближалась к окраинам города, то наоборот защитники  города ее отодвигали от окраин Одессы, иногда в таких вот условиях и неразбирихе, сражениях за одни и те же поля , иногда корабли, стреляя по квадратам на первом этапе, к сожалению накрывали и своих , это действительно нужно признать
Именно э
кипаж «Сообразительного» применил эту систему  первым и вот как раз по этому примеру действовали впоследствии все корабли, специально организованные группы для поддержки обороны Одесы или защиты Одесы с моря , эта группа была еще образована 24 июня 1941 года.

Завершилася історія «Сообразительного» у 1966 році, коли він  був списаний в статусі гвардійського корабля. Його ім’я та знам’я перейшло до більш сучасного есмінця. А передавав його той самий Сергій Ворков, незмінний та єдиний командир.

Комментарии закрыты