В Музеї західного і східного мистецтва відкрилась виставка видатного чеського художника українського походження Олександра Оніщенка. Вперше в Одесі відомий в Європі художник презентує свої чорні полотна і фототворчість. Художник створив Galerie Jakubska в Празі, володіє престижними преміями в своїй сфері, а його картини є в колекціях принца Чарльза, Арнольда Шварцнегера та чеського діяча та драматурга Вацлава Гавела.

Відомий чеський художник та фотограф українського походження  Олександр Оніщенко в рамках турне містами України презентував в одеському музеї західного та східного мистецтва свої роботи. Виставка «Таємниця чорного полотна» складається з 15 масштабних живописних полотен та 28 чорно-білих фотографій.

 Олександр Оніщенко, художник (Чехія)

Яскраві, колористичні картини відкривають глядачеві морські простори, пейзажі екзотичних країн та рідної України . Разом з художником можна прогулятися дахами Праги . З 1989 року стиль живопису Олександра Оніщенка на чорному полотні – це його винахід, лейтмотив творчості.

 Олександр Оніщенко, художник (Чехія)

На відкритті виставки був присутній посол республіки Чехія в Україні Радек Матула. Чеська сторона має цілий спектр заходів, які проводить в Україні, серед них, зрозуміло, і розвиток культурних взаємовідносин.

Радек Матула, посол Чеської республіки в Україні

ми маємо зацікавленість у розвитку політичних контактів, збереженні атмосфери добросусідства. Щоб підприємці з Чехії та України знайшли дорогу один до одного. В цьому пошуку та спільній праці хочемо їх підтримати. також маємо зацікавленість, щоб люди зближувалися, прості, звичайні люди. Наприклад, через культуру

Чеським художником Олександр Оніщенко- уродженець Чернігова — став в 1991 році, переїхавши до Праги. Там, на Карловому мості він продав свої перші картини. І вже через три роки відкрив в центрі міста свою власну галерею. Першою пізнавальною темою Оніщенка стали празькі дахи . До речі, одну з картин, що відтворюють дахи старої Праги, художник подарував одеському музею.

В одній з трьох виставкових зал розміщені чорно-білі фотографії майстра. Це спроби автора розкрити таємницю жінки. Експозиція в музеї західного та східного мистецтва відкрита до 20 серпня.

 

 

 

Комментарии закрыты