Проблеми Конституційного суду обговорили експерти

Відсутність конкурсного відбору суддів Конституційного суду, недієвість такого інструменту як «конституційна скарга» та нестача незалежності самої установи. Про такі проблеми 11 червня говорили експерти з питань конституційного права Центру політико-правових реформ. А ось більше деталей про проблеми та способи їх вирішення — у нашому сюжеті.

Що думають одесити про звільнення міністрів?

На вулиці Одеси сьогодні ми вийшли, аби опитати одеситів про останні рішення Президента. На цьому тижні Володимир Зеленський знову внесе у Верховну Раду подання щодо звільнення міністра оборони, глави СБУ, міністра закордонних справ, а також генпрокурора Юрія Луценка. Чи підтримують такі рішення одесити? І кого хотіли б бачити на перелічених посадах?

Токаєв перемагає на виборах у Казахстані

Чинний керівник Казахстану Касим-Жомарт Токаєв перемагає на виборах президента країни, які проходили 9 червня. За попередніми даними Центральної виборчої комісії, Токаєв отримав близько 70,6 відсотків голосів при явці в 77 відсотків. На другому місці — журналіст Аміржан Косанов, який отримав близько 16% голосів. Нурсултан Назарбаєв, який очолював країну майже 30 років, склав повноваження 20 березня. Виконуючим обов’язки президента став Токаєв, який до цього був головою верхньої палати парламенту. Через три тижні він призначив позачергові вибори. У Казахстані президента обирають на п’ять років. Порогу явки немає, вибори будуть визнані у будь-якому випадку. Для перемоги кандидату необхідно було набрати більше 50 відсотків голосів виборців. Одночасно з голосуванням в Алматі, Нур-Султані і Шимкенті проходили несанкціоновані акції протесту, учасники яких закликали бойкотувати вибори. За даними МВС Казахстану, в цей день в двох найбільших містах країни було затримано близько 500 осіб.

Комментарии закрыты