Проблеми Конституційного суду обговорили експерти

Відсутність конкурсного відбору суддів Конституційного суду, недієвість такого інструменту як «конституційна скарга» та нестача незалежності самої установи. Про такі проблеми 11 червня говорили експерти з питань конституційного права Центру політико-правових реформ. А ось більше деталей про проблеми та способи їх вирішення — у нашому сюжеті.

Одесити про здійснення судової реформи

Після Революції гідності відсутність незалежної судової системи стала однією з найбільших загроз для української державності. А реформа судової гілки  була визначена пріоритетом у діяльності органів влади. Її метою стало створення справді незалежної системи судів — з  новим рівнем відповідальності та підзвітності суддів. Що думають одесити про здійснення реформи та чи необхідне подальше реформування судової системи — дізнавалася наша знімальна група.

Молдова: заблоковані будівлі, ігноруються рішення Конституційного суду

У Молдові в понеділок, 10 червня, будівлю уряду оточили співробітники поліції. Оточення пов’язано з тим, що новий прем’єр-міністр країни Майя Санду заявила, що після першого засідання уряду (в стінах парламенту), члени нового Кабміну підуть до будівлі уряду, яка розташована на площі Великих Національних зборів. Нагадаємо, 8 червня Конституційний суд Молдови ухвалив розпустити парламент через нездатність депутатів сформувати уряд. Однак президент Ігор Додон відмовився підписувати даний указ, пояснивши це можливістю компромісу. У той же час молдавський парламент, всупереч рішенню суду, проголосував за обрання главою уряду лідера партії «Дія і солідарність» Майі Санду. Конституційний суд Молдови визнав незаконними всі призначення і документи, які в майбутньому прийме парламент. У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади Ігоря Додона через його відмови розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов’язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, в свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Комментарии закрыты