Судан: військові обіцяють новий громадянський уряд

Військові у Судані, котрі перебрали на себе владу, у пятницю, 12 квітня, заявили, що у країні буде новий громадянський уряд, інформує агенція Reuters. Міністр оборони країни Авад бен Ауф, котрий очолює військову раду, підтвердив оголошені раніше плани, що у наступні два роки триватиме перехідний період під керівництвом силовиків, після чого мають відбутися вибори. Військовий, який є також віце-президентом країни, оголосив про запровадження на три місяці надзвичайного стану і комендантської години. Заява Ауфа пролунала через день після повалення президента країни Омара аль-Башира, котрий перебував при владі 30 років. Сам аль-Башир був затриманий військовими і, за їхніми словами, перебуває «у безпечному місці». Також військові повідомили, що усуненого від влади президента не будуть екстрадувати для судового процесу в Міжнародному кримінальному суді, де аль-Башира звинувачують у численних порушеннях прав людини у Дарфурі, а судитимуть у Судані. Тим часом десятки тисяч суданців 12 квітня продовжили протест з вимогою формування цивільного уряду після захоплення влади військовими. Опозиційні групи переконані, що військовий переворот не несе жодних змін, на які сподівалися суданці, і закликають до вільних і чесних виборів, котрі встановлять цивільний уряд у країні. Нагадаємо, що акції протесту в Судані, де живуть близько 40 мільйонів людей, почалися в грудні 2018 року. Спочатку протестувальники виступали проти різкого підвищення цін на хліб, але незабаром гнів демонстрантів був спрямований на авторитарного 75-річного президента, який керує країною 30 років.

План дій: інтеграція до європейської енергосистеми

Уряд України послідовно виконує план дій щодо інтеграції української енергосистеми до енергосистеми Європейського Союзу, а також має чітке розуміння, як діяти в разі подальших спроб Російської Федерації блокувати роботу української газотранспортної системи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді.

Одеса і Марракеш підпишуть угоду про співробітництво

16 квітня у великій залі муніципалітету відбудеться церемонія підписання Угоди про співробітництво між Одесою та Марракешем. Делегація цього міста з Марокко зустрілася з представниками Одеської міської ради на чолі з мером Геннадієм Трухановим 12 квітня. Обговорювали деталі майбутньої угоди, обмін досвідом в юридичній сфері, були презентовані туристичні потенціали кожного з міст. Співробітництво між якими має куди розвиватись, погодились учасники зустрічі. Так, що стосується туризму, наразі є важливим усунення двох основних проблем, зазначив генеральний секретар Муніципалітету Марракеш пан Халід Аль-Фатауи. А саме питання візового в’їзду, аби одесити могли отримувати візу зразу в аеропорті Марракешу, а також пряме авіасполуення між містами. Також очільник Марракешу повідомив, що має доньку-українку, а тому зближення наших країн для нього особиста справа.

Клініка Святої Катерини: майстер-клас професора Вазіни

Одесити вже знають, що в Клініці Святої Катерини можна отримати повний спектр допомоги при захворюваннях і ушкодженнях суглобів. Тут працює сучасний Центр ортопедії і травматології, фахівці якого володіють інноваційними методами хірургічного та терапевтичного лікування і відновлюють здоров’я пацієнтів. У ці дні з робочим візитом в Клініці Святої Катерини побував відомий італійський хірург-ортопед, фахівець з ендопротезування суглобів П’єр Вазіна. Хірургічні майстер-класи професора Вазіни стали визначною подією в медичному житті всієї України.

«Оборона Одеси». Урочисте вручення книг

11 квітня у школі №1 Малиновського району пройшло урочисте вручення книги «Оборона Одеси» ветеранам і учням всіх шкіл району. 75-річниця визволення Одеси під час Другої світової війни, патріотичне виховання дітей у сучасному світі, а також важливість зв’язкку між молоддю і та старшим  поколінням — про все це в нашому сюжеті.

Комментарии закрыты