У Росії заявили про можливу видачу політв’язнів Україні

Російська Федерація може видати українській стороні п’ятьох політв’язнів. Українців можуть видати для «відбування покарання, призначеного судами в Російській Федерації». У той же час на даний момент немає офіційного підтвердження даної інформації. Скоріш за все мова йде про політв’язнів, для яких напередодні прийняли передачі в московському СІЗО «Лефортово» — Володимир Балух, Павло Гриб, Микола Карпюк, Станіслав Клих і Олександр Кольченко. На думку правозахисників, це свідчить про те, що всіх їх перевели до зазначеної установи. До цього підтвердилася інформація, що політв’язня Балуха вивезли до Москви з колонії, де він відбував покарання. Відзначимо, Балуха засудили до 4 років і 11 місяців колонії і штрафу за зберігання боєприпасів. Гриба визнали нібито винним у сприянні тероризму і засудили до 6 років в’язниці. Активіста Кольченка в 2015 році засудили до 10 років по одній справі з режисером Олегом Сенцовим.

83 мігранти з судна Open Arms зійшли на берег

83 мігранти з рятувального судна Open Arms зійшли на італійський острів Лампедуза після 19 днів, проведених на судні у складних гуманітарних умовах. Сицилійський прокурор Луїджі Патронаджо розпорядився конфіскувати судно, яке стояло на якорі біля острова Лампедуза, і негайно евакуювати його пасажирів. Міністр внутрішніх справ Маттео Сальвіні в результаті дозволив мігрантам покинути іспанський гуманітарний корабель Open Arms. Врятовані пасажири перебували на кораблі під прапором Іспанії з того часу, як вони були врятовані у Середземному морі 19 днів тому. В останні дні з корабля евакуювали десятки мігрантів за медичними показниками або через те , що вони є неповнолітніми. Чиновники повідомляли, що на борту зростає напруженість, а серед мігрантів спалахують бійки.

Борис Джонсон вирушає у перше закордонне турне

На тлі гострих протестів ряду парламентаріїв, які закликають відкликати з відпустки депутатів Палати громад у зв’язку з надзвичайною, на їхню думку, ситуацією в країні через брексіт, Борис Джонсон відправляється на першу зустріч з лідерами європейських держав в якості прем’єр-міністра Великобританії. У Берліні він зустрінеться з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, а в Парижі — з президентом Франції Еммануелем Макроном. У вівторок в листі голові Європейської ради Джонсон запропонував виключити згадку про режим перебування Північної Ірландії у складі митного союзу ЄС з тексту угоди про брексіт. В іншому випадку, як випливає з його обіцянок, королівство 31 жовтня покине ЄС без угоди. Туск відповів на це так: «Бекстоп» — це страховка для запобігання жорсткого кордону на острові Ірландія до тих пір, поки не буде знайдено альтернативне рішення «. І додав, що Джонсон не запропонував жодної реальної альтернативи.

Паркуємося правильно. На вулицях працюють інспектори

У 2018 році в Україні набрав чинності закон про нові санкції за порушення правил паркування. Проте до цього в нашому місті на практиці він майже не діяв. 19 серпня директор департаменту транспорту Олександр Ілько заявив, що наразі в Одесі є необхідне обладнання для забезпечення виконання закону. А отже усіх порушників чекатимуть штрафи у розмірі 250 гривень.

Оксамитовий сезон в Одеській опері

Одна з яскравих подій початку осені в музичному житті міста — фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері». В цьому році він відбудеться з 30 серпня по 15 вересня. Дев’ять вечорів прекрасної музики: прем’єри, мистецькі відкриття, чудові зустрічі — готує п’ятий за рахунком фестиваль. Про його програму журналістам розповіли організатори цього масштабного музично-театрального форуму.

Комментарии закрыты