В Росії ухвалили закон про заборону поширення недостовірної інформації в інтернеті

Держдума Російської Федерації ухвалила закони про заборону поширювати фейкові новини і проявляти неповагу до влади в інтернеті. Закон забороняє поширення в інформаційно-телекомунікаційних мережах недостовірної інформації під виглядом достовірних повідомлень. Коли таку інформацію виявляють, Генпрокурор РФ або його заступники звертаються до Роскомнагляду з вимогою застосувати заходи з видалення матеріалу, або обмеження доступу до ресурсу.

США збільшить витрати на гіперзвукову зброю

Адміністрація Білого дому ухвалила рішення збільшити бюджет на розробку гіперзвукової зброї замість додаткового фінансування систем протиракетної оборони. Міністерство оборони США запросило у конгресу для Агентства по ПРО 9,4 млрд доларів, що на 500 млн доларів менше, ніж роком раніше. При цьому військові просять 2,6 млрд доларів для розробки гіперзвукової зброї. Раніше президент США Дональд Трамп заявляв, що Сполучені Штати матимуть «найефективніші й найпередовіші» системи ПРО, які «протиракетною парасолькою» накриють країну від можливих ударів з боку «країн-вигнанців», до яких відносять Іран і КНДР.

Чи зміниться курс долару?

На 7 березня 2019 року Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 26 гривень 48 копійок за 1 долар. Про це повідомляється на сайті державного регуляторного органу. У порівнянні тільки з попереднім банківським днем, долар втратив у ціні 28 копійок. За тиждень з 28 лютого валюта втратила 33 копійки. Так низько долар не падав з кінця липня 2018 року. Що ця зміна курсу значить і чи впливатиме вона на щось — мої колеги дізнавались в експерта.

41,6 млн гривень за розміщення тимчасових споруд надійшло до бюджету Одеси

41,6 мільйона гривень в якості оплати за розміщення тимчасових споруд та елементів вуличної торгівлі надійшло до бюджету Одеси за 2018 рік. Про це, 7 березня в прес-центрі «Odessit.ua» повідомила заступник начальника управління розвитку споживчого ринку та прав споживачів Одеської міської ради Альона Вербельчук. У 2018 році управлінням було демонтовано 526 об’єктів стихійної торгівлі, накладено штрафів на 233 тисячі гривень. Обидва показники — менші, ніж за 2017 рік. Таким чином, за словами Вербельчук, спостерігається зменшення кількості незаконних об’єктів в результаті належного контролю. Представниця управління прав споживачів міськради назвала чимало значних даних, але наскільки такий результат роботи управління  поліпшив саме права одеситів як споживачів? Наразі, відповісти складно.

Одесити про те, чому топ-корупціонери на свободі

Останнім часом в Україні відкриваються все більше справ проти топ-корупціонерів. За останні декілька років під прицілом чимало депутатів та високопосадовців, проте майже ніхто з них не опинився за гратами. Для того, щоб це сталось, мають спрацювати декілька інституцій: Національне антикорупційне бюро, Спеціальна антикорупційна прокуратура, Державне бюро розслідувань та суд. Хто ж винен у тому, що топ-корупціонерам вдається виходити із води сухими?

Комментарии закрыты