8 вересня, вівторок. В ефірі — щоденний випуск флеш-новин на телеканалі плюс. В студії працює Дарина Шпортко. Доброго вечора.

 

8 вересня — свято на честь Володимирської ікони Божої Матері

Українці завжди особливо шанували Матір Божу, вважаючи Її покровителькою нашої землі. А серед чудотворних ікон чи не найбільше образів Богородиці. Один із них – Володимирської Божої Матері, який, за благочестивими переказами, змальований із самої Владичиці апостолом Лукою ще при її житті. 8 вересня православна церква вшановує образ Володимирської ікони Пресвятої Богородиці. Святкову літургію у Володимирському храмі Одеси очолив Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел.

Адріан і Наталія. Святі покровителі шлюбу

8 вересня православні вшановують святих мучеників Адріана і Наталію — покровителів шлюбу. Їм моляться про благополуччя і взаємне кохання подружжя. У православному світі є багато церков присвячених святим мученикам Адріану і Наталі. Одеська — зі своєю історією. Храм був побудований у 1897 році відомим архітектором Федором Гайдуковим на кошти грецького мецената, діючого статського радника Матвія Маврокордато з дозволу чинного тоді градоначальника Григорія Маразлі. Цікаво, що спочатку храм називали Хрестовим — так як він був побудований у вигляді візантійського хреста. Він неодноразово закривався — вперше після революції і був відкритий лише під час румунської окупації — в 43 році. Незважаючи на хрущовські гоніння, храм залишався відкритим протягом довгих років завдяки зусиллям одного з прихожан — видатного одесита — академіка Володимира Філатова. Його прохання, авторитет і вплив залишали церкву на Французькому бульварі недоступною для радянської богоборчої влади. Друге народження храму відбулося завдяки тоді ще архімандриту Аркадію, нині — Преосвященнійшому Аркадію, єпископу Овідіопольському, вікарію Одеської єпархії, який довгий час був настоятелем храму на честь святих Адріана і Наталії.

ЖК «Адмірал». Недобудова на кордоні

Ще одина недобудова. Інвестори житлового комплексу «Адмірал», який знаходиться на кордоні Овідіопольського району області та Київського району Одеси, в житловому масиві Радужний розповіли про ситуацію, яка склалася навколо будівництва будинку. За словами пайовиків, більша частина квартир продана і оплата за них внесена в повному обсязі. Тим не менш, вже шість років об’єкт не добудовується і мешканці не можуть в’їхати у власні квартири. У ситуації розбиралися наші кореспонденти.

Парламентська коаліція. Переформатування не обговорюється

До новин України. Питання пошуку іншого формату й складу парламентської коаліції наразі не обговорюється. Про це під час засідання Уряду заявив Президент Петро Порошенко. За його словами, спроба одного із учасників коаліції розвалити її зсередини зазнала фіаско. Чотири політичні сили підтвердили своє бажання спільно працювати заради України. Інші варіанти коаліції, ніж той, що існує, на думку глави держави, не розглядаються навіть теоретично. При цьому Порошенко зауважив, що цього тижня планує зустрітися з представниками фракцій коаліції на їхнє прохання.

Курс гривні до долара у проекті бюджету на 2016 рік

У проекті Державного бюджету на 2016 рік закладено курс щодо долара США на рівні 22,4 гривні за долар. Про сказала міністр фінансів Наталія Яресько.  За словами Яресько, середній курс гривні до долара на наступний рік, згідно з програмою МВФ, аналогічний. Глава Мінфіну також повідомила, що зарплати і пенсії українців можуть бути підвищені вже з вересня. Відповідну пропозицію уряд вносить на розгляд Верховної Ради. За її словами, завдяки підвищенню соцстандартів буде посилено захист близько 15 млн українців.

Офіційне відкриття. Фестиваль ізраїльського кіно

І до новин культури. Фестиваль «Дні Ізраїлю та єврейської культури в Одесі», який відкрився цієї неділі, підготував величезну кількість заходів. Протягом тижня будуть представлені виставки, пройдуть майстер-класи, де кожен знайде собі заняття до душі, екскурсії, пов’язані з історією та культурою сучасного Ізраїлю, виступи музичних колективів і, звичайно ж, веселі конкурси. У рамках днів Ізраїлю в арт-центрі імені Віри Холодної відкрився фестиваль ізраїльського кіно.

 

На разі це все. Я з Вами прощаюсь о завтра. більше новин — у нашому основному випуску о 19:00. Гарного вечора!

Комментарии закрыты