Рада продовжила розгляд мовного закону

Народні депутати Верховної Ради України після тривалої перерви повернулись до розгляду закону про функціонування української мови як державної. Про це повідомив спікер парламенту Андрій Парубій під час ранкового засідання.  Нагадаємо, закон про функціонування української мови як державної може бути ухвалений вже після другого туру президентських виборів.

У Верховній Раді створено нове об’єднання

Тим часом у  Верховній Раді України створили об’єднання «За майбутнього президента України Володимира Зеленського», його очолив депутат Віталій Купрій. Таке оголошення у вівторок  зробив спікер Андрій Парубій. У цей момент керівника новоствореного об’єднання у сесійній залі не було, тож він не взяв слова після оголошення про створення очолюваної ним групи. Також, Парубій зазначив, що поки в об’єднання включена всього одна особа — сам Віталій Купрій.

Нацполіція готується охороняти НСК «Олімпійський» під час дебатів

Гарантувати публічний порядок та безпеку під час можливих дебатів між кандидатами у президенти України на НСК «Олімпійський» готуються у Нацполіції. «Розстановку сил та засобів правоохоронців керівництво Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України обговорили 9 квітня під час виїзної координаційної наради…Зокрема, правоохоронці обговорили кількість особового складу, яку необхідно буде залучити до гарантування безпеки. Також йшлося про взаємодію та координацію дій всіх підрозділів системи МВС, які братимуть участь в охороні публічного порядку», – йдеться в повідомленні на сайті Нацполіції. Очільник Національної поліції Сергій Князєв заявив про готовність поліції гарантувати безпеку людей. На сьогоднішній день озвучені дві ймовірні дати дебатів між кандидатами у президенти України – 14 і 19 квітня. Раніше президент України Петро Порошенко запросив Володимира Зеленського, а також глядачів і журналістів на дебати на НСК «Олімпійський» – 14 квітня. У відповідь Зеленський сказав, що зустріч має пройти 19 квітня. 8 квітня Петро Порошенко заявив, що готовий взяти участь у дебатах в обидві дати. Відповідно до закону про вибори президента України, в останню п’ятницю перед днем повторного голосування, 19 квітня, теледебати між кандидатами мають відбутися «між 19-ю та 22-ю годинами в прямому ефірі…в студії Національної суспільної телерадіокомпанії України». У Центральній виборчій комісії раніше звертали увагу на те, що саме такі дебати у студії НСТУ передбачені законом і відбуваються за рахунок коштів державного бюджету України, тоді як дебати на стадіоні можуть бути формою передвиборчої агітації, і кандидати мають оплатити витрати на них зі своїх фондів.

Позиція НСТУ і ЦВК: дебати мають відбутися у студії Суспільного

Голова ЦВК Тетяна Сліпачук наголосила, що в Комісії наразі не бачать підстав для зміни постанови від 5 травня 2014 року, якою визначається, що теледебати між кандидатами відбуваються в студії Національної суспільної телерадіокомпанії України. Про це вона сказала під час брифінгу у вівторок. Вона також звернула увагу на статтю 62 Закону України «Про вибори Президента України», яка чітко встановлює, що дебати проводяться коштом державних коштів і в даному випадку ані ЦВК, ані кандидати не мають повноважень змінювати норму закону». Сліпачук додала, що жоден зі штабів не звертався до Центральної виборчої комісії з приводу цього ані в усній, ані в письмовій формі.

Весна — час нових планів і надій

Весняна пора — це час нових планів і надій. Ці три місяці створені для натхнення, закоханості і відмінного настрою. З якими надіями сьогодні одесити зустрічають весну і чого б вони хотіли побажати Одесі і всім людям, саме з такими питаннями ми вийшли на вулиці міста.

 

Комментарии закрыты