Неділя, 11 березня. Останній день перед початком Великого посту. Богослужіння у білому вбранні – символ духовної чистоти. Звісно ж, у цей день християни намагаються відвідати Літургію – адже це більше, ніж обов’язок.

Прощена Неділя у 2019-ому році випадає на 10 березня. Митрополит Агафангел очолює літургію в цей день у Свято-Успенському монастирі. У цю неділю за богослужбовою традицією згадується подія вигнання Адаму з раю, читається Євангеліє про те, що якщо людина буде прощати іншим, то і їй простить Господь.

Також у цьому уривку цитуються слова Спасителя: «А як поститеся, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постяться вони».

Ввечері відбувається богослужіння з чином Прощення. Його митрополит Агафангел очолює в Свято-Успенському кафедральному соборі. Тут збирається велика кількість духовенства та мирян Одеської єпархії. Владика звертається до пастви зі словом проповіді та просить першим у всіх пробачення за християнською традицією.

Таким богослужбовим заходом закінчується підготовчий період до посту. Далі починається сорокаденний шлях до Страсної седмиці, за якою має прийти довгоочікувана Пасха – Світле воскресіння Христове.

Комментарии закрыты