Центр лікування і реабілітації воїнів АТО, який розташований в міській клінічній лікарні №5 є дуже актуальним для міста. Тут кожен захисник Батьківщини, який брав участь у військових діях на Сході зможе отримати абсолютно безкоштовне обстеження та лікування. Головною особливістю є пріоритетне ставлення саме до воїнів АТО.

Тарас Коваль, ГО «Одеська обл. орг. інвалідів і учасників АТО»

И политравмы и не политравмы, и контузии, и те болезни, которые заработаны в зоне АТО. Зачастую областной центр «Допомога АТО» дают направление и моя организация ребят приводит.

Особливо важливою є та психологічна підтримка для воїнів, яку також можна отримати в центрі у фахівця. Саме лікар навчає військового як жити після війни, проводить всіма необхідними кабінетами і в буквальному сенсі допомагає робити перші кроки.

Ольга Крупник, зав. відділенням неврології міської лікарні №5 

Во-первых, посттравматическое стрессовое расстройство, которое длится очень долго. Вторая особенность — даже если воин не получил проникающего ранения, он получил контузию, он ничего не ощущает. Но последствия сказываются нарушением слуха, нарушением зрения, нарушением сна. Наше лечение — это медикаментозное лечение, физиотерапевтическое лечение и конечно психологическая поддержка. Это доброжелательное отношение, это приоритетное отношение к этим пациентам в комфортных условиях. 1-2-местные палаты как в частных клиниках, оснащенные холодильником и телевизором. И, честно говоря, даже если социальные проблемы не решены, то им даже очень комфортно. Они говорят: «Боже, как быстро пролетело время лечения». Для нас очень важно, когда за словом «спасибо» они говорят «спасибо за дом родной».

На даний момент цілі інститути працюють над тим, як людині, яка повернулась з війни, подолати не тільки фізичні, але і важкі моральні наслідки. Травми не закінчуються з останнім пострілом, а подібні реабілітаційні центри допомагають людині повернутися до нормального стану і жити далі.

Комментарии закрыты