24 квітня, в день пам’яті жертв Голокосту, Генеральний директор ЮНЕСКО, Ірина Бокова, представила новий посібник для педагогів, присвячений питанням просвітництва Голокосту, геноциду та масових звірств. Генеральний директор охарактеризувала цей посібник, як найважливіший інструмент, який буде спрямований на сприяння викладанню історії геноциду для підтримання миру.

Посібник ЮНЕСКО, який має назву «Просвітництво з питань Голокосту і запобігання геноциду» — перший крок в низці проектів, які реалізує Меморіальний музей Голокосту США при підтримці Міністерства Закордонних справ Канади. Новий посібник призначений стати джерелом інформації для політиків і розробників навчальних програм, з ціллю заохочення вивчення Голокосту.

Саме створення ЮНЕСКО в 1945 році — стало відповіддю на жахи Другої світової Війни, тому тема Голокосту є однією з найважливіших, навіть у 21 сторіччі. Адже розуміння того як и чому сталася ця світова трагедія, може допомогти у боротьбі за права людей і спонукати до створення солідарного і не байдужого суспільства. Дізнаючись про минуле людства, діти зможуть власноруч створювати вільні і справедливі суспільства. Голокост — не тільки біль єврейської нації, це біль всього світу і сторінка історії, яку усіма силами треба не повторити знов.

24 квітня  — День Пам’яті Голокосту

 24 квітня, в день пам’яті жертв Голокосту, в Ізраїлі зупинилась майже вся країна. Абсолютно завмерши на 2 хвилини, євреї згадали кожного, хто не повернувся з концтаборів чи загинув в гетто. У свою чергу і президент США Дональд Трамп звернувся до учасників Всесвітнього єврейського конгресу, що проходив в Нью-Йорку зі словами співчуття і заклику до боротьби проти зла.

Дональд Трамп, президент США

В Йом-Ха-Шоа, день пам’яті Голокосту, ми дивимося на саму темну сторінку людської історії. Ми сумуємо, ми пам’ятаємо, ми молимося і ми обіцяємо — ніколи знову! Я сказав це — ніколи знову! У цей день ми згадуємо історії батьків, матерів і дітей, чиї життя погасли, а чия любов була стерта з лиця землі. Ми згадуємо і про сміливість перед лицем смерті і варварства, ми згадуємо незломлений дух євреїв усього світу. Я звертаюсь до тих, хто приїхав сьогодні з усього світу, нехай буде відомо, Америка стоїть поруч з Ізраїлем!

Праця ЮНЕСКО  — боротьба з антисемітизмом

За думкою спеціалістів з ЮНЕСКО, освіта є головним пріоритетом і базовим правом кожної людини. Саме тому, в цьому агентстві ООН роблять акцент на співробітництві в просвітницькій сфері, заради уваги до найважливіших для світу питань. Сьогодні ЮНЕСКО звертається до майбутніх поколінь політичних лідерів, вчителів і свідомих громадян. Саме через розширення прав і можливостей для вивчення трагічних уроків Голокосту, ми можемо забезпечити людство усіма необхідними інструментами для остаточної перемоги над нетерпимістю і ненавистю, над фанатизмом і гендерною нерівністю, над расизмом та антисемітизмом.

 

 

Комментарии закрыты