Нова 1000-гривнева банкнота та виведення монет номіналом 1,2,5 та 25 копійок з обігу. Про це представники центрального банку заявили на прес-конференції 25 червня. Попри те, що безготівкові розрахунки стають дедалі популярнішими в Україні, готівка досі залишається найбільш важливим засобом платежу. Національний банк оголосив про зміни у номінальному ряду банкнот та монет задля впорядкування обігу гривні.

 Роман Борисенко, заступник голови НБУ

 

Перше — монети номіналом 1,2 та 5 копійок перестануть бути платіжним засобом, починаючи з першого жовтня цього року та будуть виведені з обігу протягом трьох наступних років. Також з обігу поступово буде вилучатися монета 25 копійок, яка поки залишається платіжним засобом. І друге, основне, з 25 жовтня цього року буде введено в обіг банкноту нового номіналу 1000 гривень.

 Ключовими причинами та перевагами таких нововведень назвали зручність для користувачів, економічну доцільність та економію для держави і бізнесу. Так на лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського — видатного українського вченого, природознавця та засновника цілої низки нових галузей науки. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії національної академії наук України. Банкнота має 19 захисних ознак.

Володимир Тищенко, представник НБУ

 

Протикопіювальна сітка, сама назва захисного елементу вже доводить для чого він — для того, щоб унеможливити виготовлення таких копій на копіювальних апаратах. Виготовляється у вигляді ліній, тож при спробі зробити копію буде нуар, тобто розмите зображення.

Щодо виведення з обігу монет. З жовтня 2019 року громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти в банках застарілі монети на монети та банкноти інших номіналів упродовж трьох років. Для полегшення готівкових розрахунків можуть застосовуватися правила закруглення загальних сум.

Комментарии закрыты