20 червня відзначається Міжнародний день біженців.  З цієї нагоди громадська організація «Десяте квітня» провела прес- конференцію на тему статусу біженців в нашій країні та висвітлила святкування цього дня в місті. Більш детально, далі в сюжеті.

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям.  Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня. У 2000 році Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла спеціальну резолюцію — вираз солідарності з Африкою, в якій знаходиться велика кількість біженців. A з 2001 року 20 червня офіційно стало — днем біженця у всьому світі.

Марина Курочкіна, голова ГО «Десяте квітня»

Сегодня мы говорим не только о людях, которые пересекли границы своего государства в поисках убежища , сегодня говорим и о людях, которые являются внутренними перемещенными лицами  , к сожалению с внутренних перемещенных лиц начинается проблема беженцев , это ответственность не только наша общечеловеческая, а и ответственность в силах определенных обязательств Украина в том числе на себя приняла , ратифицировав эту конвенцию, конвенцию 51 года.

В рамках  прес- конференції в бібліотеці імені Грушевського  обговорювались гострі питання щодо проблеми  біженців в Україні та світі. Організатори також провели онлайн- конференцію з представниками об’єднання «Десяте квітня» в Мюнхені. Адже Німеччина — європейська країна, в якій криза біженців стоїть дуже гостро.

Катерина Гайдей, член ГО «Десяте квітня» в Мюнхені

Если человек попадает законно- значит он будет передан в пограничные службы , в соответствующие подразделения или он просто будет допущен на территорию и далее у него будет обязанность при первом понимании для того, что он хочет обратится за убежищем , непосредственно обратится в миграционный орган. Если же человек попадает на территорию не законно , в данном случаи действует интересная формулировка , он должен обратится как можно в кротчайшие сроки в миграционный орган. однако определений кротчайших сроков нет , считается. что человек при первой же возможности должен обратится либо в полицию, либо в миграционные органы, либо в любой орган который работает с иностранцами.

Проблема мігрантів для Євросоюзу стає все більш актуальною.  Тільки за перші  місяці поточного року до Європи через Середземне море прибуло понад 430 тисяч мігрантів з країн Середнього і Близького Сходу і Північної Африки, свідчать дані Міжнародної організація з міграції. При цьому країни-учасниці ЄС поки не можуть домовитися про те, хто і як повинен вирішувати проблему біженців.  А тим часом деякі європейські держави вже почали посилювати контроль на кордоні з метою недопущення незаконної міграції. При отриманні безвізового режиму в Україні було занепокоєння щодо різкого притоку мігрантів з країн Близького Сходу. Але як відзначають експерти, зараз наявна тенденція відтоку наших громадян, a число біженців з різних країн на рік коливається між 6-8 тисячами осіб.

Марина Курочкіна, голова ГО «Десяте квітня»

Безвизовый режим никаким образом не повлиял на приток беженцев в Украину, потому что ,он повлиял больше на отток наших граждан с территории Украины по различным причинам , а что касается беженцев, если мы еще года три назад наша организация фиксировала и регистрировала около 150-200 обратившихся, то сейчас эта цифра намного меньше и эта тенденция касается территории всей Украины

Але як зазначають самі мігранти статус біженця в Україні отримати не так вже й легко. Процедура займає від 9 місяців до півтора року,  в кращому випадку. Немає соцпакетів, щомісячних виплат на підтримку біженцям, пошуку притулку  та судового оскарження. A фінансова допомога в країні одноразова. причому становить вона … 17 (!) грн.

 Рухула Хаджи, афганець,  має статус біженця в Україні

Для того чтоб получить статус беженца — это очень сложная процедура, надо иметь все основания чтоб получить этот статус , действительно, где хорошо- никто никуда не переезжает, как Афганистан, как Сирия,   где тяжело жить из-за войны, из-за проблем. люди нуждаються перехать в другую страну , на самом деле это не легко. 

За словами переселенців, їм було б важко вижити без допомоги різних українських волонтерських та благодійних організацій, а також міжнародних донорів. Також не варто забувати про проблему внутрішніх переселенців в Україні. За 4 роки російсько- українського конфлікту на Сході кількість внутрішніх біженців значно зростає, на січень поточного року зареєстровано майже 1 млн 700тис. осіб. Незважаючи на те, що за 4 роки держава не зуміла виробити систему відновлення і захисту прав внутрішньо переміщених осіб навіть на підконтрольній території, велика їх кількість продовжує виїжджати в вільну Україну, офіційно реєструючись в різних містах.

Комментарии закрыты