У першому півріччі поточного року в Одесі 4 особи отримали статус постраждалих від трудової та сексуальної експлуатації. Ще 6 справ зараз знаходяться на опрацюванні. Загалом з 2012 року лише 818 осіб отримали статус офіційно потерпілих. За словами представниці Фонду народонаселення ООН цьому перешкоджає як відсутність доказової бази злочинів, так і небажання людей звертатися до правоохоронних органів.

 Людмила Акімова, представник фонду народонаселення ООН

 

Так з цієї цифри, 818 осіб — це 811 наші співвітчизники і 7 громадян інших держав. Серед них 460 — це чоловіки, 316 — це жінки й 82 особи — це діти, з них 30 хлопчиків і 52 дівчинки. Основні види експлуатації  дітей — це трудова експлуатація, це порнографія і сексуальна експлуатація дітей.

Ключем до ефективної протидії торгівлі людьми в Україні є саме співробітництво державних установ, громадянського суспільства та фізичних осіб. Саме про це говорили учасники тематичного брифінгу, що відбувся в Центрі надання адмінпослуг. Захід приурочений до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, що відзначають 30 липня.

Світлана Бедрега, заступник Одеського міського голови

 

В 2018 році за даними Нацполіції України випадків торгівлі людьми було встановлено 346 із яких лише 16 діти, але я думаю, що ми розуміємо, що це тільки та статистика, яка є офіційною, ми знаємо, що таких фактів дуже-дуже багато і це питання актуально, як для нашої держави, так і для нашого міста, тому що ми, як країна, являємося і транзитом, і країною походження і призначення.

Віталій Свічинський, заступник голови Одеської ОДА

 

Хочу сказати, що з моменту вступу в дію Закону України Про протидію торгівлі людьми, 53 людини вже встановлено на облік в нашій державі, відповідно вони будуть отримувати державну підтримку — це в 2018, в 2019 році — це вже складає 8 осіб.

Брифінг проходив біля інсталяції «Небезпеку видно не одразу», що являє собою чорний куб з отвором посередині, подивившись через який можна побачити силует дитини, що жебракує. Проте зробивши через отвір фотографію зі спалахом на знімку можна побачити тінь за спиною дівчинки та пильний погляд експлуататора. Інсталяція підтверджує, що справжню небезпеку видно не одразу, інколи потрібно подивитися на ситуацію під іншим кутом, аби побачити реальність, в якій може перебувати людина поруч.

 

Комментарии закрыты