Особливого гостя у п’ятницю 5 жовтня зустрічали маленькі вихованці дитячого будинку «Сабрина» одеської громади Хабад на Деволанівському узвозі. До них приїхав посол Ізраїлю в Україні пан Джоель Ліон. Він познайомився із хлопчиками та дівчатами, а потім разом з ними здійснив кабалат шабат — зустріч суботи.

Марина Шлєпакова, директор НВК Хабад

Поскольку сегодня пятница, вечером мы встречаем шабат. То мы провели вместе с ним модельную церемонию встречи субботы. То есть дети вместе с нашим гостем показали, как это должно происходить в еврейских семьях. Мы называем это «встреча субботы», кабалат шабат. Сегодня мы провели вместе с нашим гостем

У «Сабрині» дітей долучають до традицій іудейського народу. Подаяння бідним, запалювання свічок дівчатами та матерями, здійснення кідушу, молитва над халою. З такими знаннями хлопчики і дівчата йдуть у п’ятницю додому, аби зустріти суботу. Вони ретельно вчаться традиціям, не забуваючи при цьому і про прості дитячі розваги.

Наша мета — жити ,сказав дітям головний рабин Одеси та півдня України Авраам Вольф. 5 жовтня вихованці «Сабрини» згадали і мецената, який допоміг збудувати цей дитячий будинок і пішов з життя рівно рік тому.

Також для гостя — пан Джоеля Ліона — провели екскурсію і показали дитячий будинок з середини. Кімнати, де діти живуть, вчаться і вивчають єврейську культуру.

Ілона Хільковська, перший секретар посольства Ізраїлю в Україні

Я не могу говорить от его имени, конечно, но ему было важно посетить еврейский детский дом и познакомиться с деятельностью еврейской общины. В воскресенье он пойдет и в другой еврейский детский дом, другой общины. Ему важно провести вообще субботу с общиной, поэтому он остается на субботу с общиной и будет в обеих синагогах

Навчально-виховний комплекс Хабад включає в себе всі підрозділи від ясел до старших класів. На базі «Сабрини» діє початкова школа для дітей 1-4 класів. Яка, до речі, в рамках освітянської реформи долучилась до проекту «Нова українська школа».

Марина Шлєпакова, директор НВК Хабад

Вот сейчас мы с вами находимся в помещении первого класса. Вот за моей спиной вы видите то, что относиться к новой украинской школе: это и индивидуальные боксы с раздаточным материалом. это и темтаические уголки, это вот тот ковер, на котором проходит занятие не тлоько за паратми, а так сказать, в кругу друзей, с котрыми вместе сидит учитель

Взагалі ж цей комплекс існує вже 19 років. На першій лінійці на честь свята 1 вересня у школі Хабад стояли 63 учні. Сьогодні ж їх близько 400, вони навчаються у сучасному освітянському просторі, успішно складають атестацію (ЗНО) та продовжують навчання у вишах України.

 

 

 

Комментарии закрыты