Перш за все, сьогодні особливо важливо приділяти увагу безпеці дітей та їх поведінці. З початку 2016 року на території Одеської області під час пожеж загинуло 20 дітей. Домінуючою проблемою цих трагедій все ще залишається людський фактор. Представник Головного Управління з Надзвичайних Ситуацій Олександр Полохач зайвий раз закликав дотримуватись правил безпеки та наголосив на необхідності бесід батьків з дітьми.

Олександр Полохач, голова Приморського РВГУ з НС

Безопасность детей, в первую очередь, зависит от родителей. Общайтесь с детьми, учите их основным правилам безопасности жизнедеятельности, воспитывайте культуру безопасности поведения. Берегите себя и своих близких.

Також, в Одесі проводиться експериментальна модель «Школа і Поліція», в рамках якої представники поліції пояснюють дітям правила безпечної поведінки і поведінки в людних місцях.

Анна Лескова, представник патрульної поліції

Дуже багато чого ще залежить від того, що робиться вдома. І як би ми не старалися, коли дома не має підкріплення цієї інформації, немає підтвердження цієї роботи, ми не в силі допомогти словом і ділом, інколи дітям. Я завжди дітям раджу, що вони разом з батьками мають придумати пароль, який знають тільки дитина і батьки. Для того щоб вони могли перевірити чи довіряти цій людині, яка підішла, чи не довіряти.

На даний момент багатодітним сім’ям надається допомога у встановленні тарифних приладів. Однак, у разі, якщо сім’я бажає встановити багатотарифний прилад замість того, який був встановлений державою, оплата відбувається самостійно. Ціна багатотаріфного приладу становить  близько 1500 гривень.

Також, було піднято питання забезпечення дитячим харчуванням дітей до двох років. 7 грудня Одеською міською радою було прийнято рішення про зміни у міську цільову програму. Тепер всі діти соціально вразливих сімей і багатодітних сімей до двох років, які потребують харчування, будуть забезпечені дитячими сумішами та сухими молочними кашами. Ведеться робота щодо інформування населення. У поліклініках і лікарнях багатодітним сім’ям видаються спеціальні пам’ятки і флаєри, в яких вказані всі пільги. Сьогодні законодавством України чітко регламентується питання надання пільг багатодітним сім’ям.

Олена Китайська, керівник департамента праці і соцполітики ОМР

Многодетным семьям предусмотрена льгота на оплату жилично-комунальных услуг в размере 50-ти процентной скидки. И необходимо отметить, что для того, чтобы эту льготу получить, необходимо выполнить ряд предварительных действий. В первую очередь, стать на учет в единый государственный реестр льготчиков, который ведется в Районных управлениях социальной защиты. У нас в реестре зарегистрировано по всем четырем районам 2956 многодетных семей и в этих семьях проживает 9285 детей. Сегодня льгота дается с учетом доходов. Это касается и многодетных семей. Если доход в этом году выше, чем 1930 гривен на человека, то льгота приостанавливается. Право на льготу проверяется каждый год.

В будинках, в яких діє ОСББ, пільги і субсидії встановлюються відповідно до затверджених на загальних зборах внесків, які затверджують самі мешканці ОСББ. Особливо важливою залишається тема поінформованості іншої частини населення. Далеко не всі державні працівники, викладачі або лікарі знають про те, що існують ті чи інші пільги щодо багатодітних сімей.

Ксенія, багатодітна мати

Что касается, например, получениями многодетными или малообеспеченными семьями лекарств, например. Сотрудники больницы, они не знают именно ступеней, как эти бесплатные лекарства предоставить семьям. То бишь, наверное, надо разработать определенные ступени, что сначала, например, нужно сначала подойти к педиатру. Потом педиатр должен с заявлением обратиться к нач.меду. Определенные ступени эти выработать, чтобы у многодетных семей не возникало таких вопросов, как получить это. Потому что многие приходят, а им педиатры говорят, что у нас такого нет, или деньги кончились. И они не знают, как дальше действовать

Робота міської ради щодо забезпечення становища багатодітних сімей триває. Але в цілому, за 2016, всі дії привели до позитивних результатів і можно побачити прогрес. На даний момент багатодітним сім’ям надається допомога у встановленні тарифних приладів. Однак, у разі, якщо сім’я бажає встановити багатотарифний прилад замість того, який був встановлений державою, оплата відбувається самостійно.

Комментарии закрыты