В літературному музеї відкрилась виставка матеріалів з фондів нової колекції Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові до 120-річчя виступів оперної співачки в Одесі. В експозиції, яка має назву «На вершині світової слави», представлені документальні пам’ятки, що розповідають про українську примадонну. Це фотографії з особистого архіву співачки, афіші та програми її виступів у різних країнах світу. На відкритті виставки був продемонстрований документальний фільм, а також у виконанні солістів одеського оперного театру прозвучали фрагменти опер, в яких свого часу блискуче співала Соломія Крушельницька.

Творчість Соломії Крушельницької мала великий вплив на розвиток оперного мистецтва кінця 19 –початку 20 століть. Славетній українській співачці і сьогодні відводиться вагоме місце в історії світової музичної культури. Основною складовою надзвичайного успіху співачки музикознавці вважають крім природних голосових даних, багатогранний драматичний талант. Вона створила близько 60 незабутніх образів на оперних сценах різних країн.

 Владислав Горай, соліст Одеського оперного театру

 для меня прежде всего наравится ее школа, сейча так не учат.которая есть только в исполнении старих певцов. Слушая ее, других певцов того поколения, ..не уступает итальянским певицам абсолютно

Найбільша збірка документальних пам’яток, що розповідає про українську примадонну, зберігається у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові. Частина оригінальних матеріалів, які розкривають найважливіші етапи життя і творчості української співачки, зараз демонструється в Одеському літературному музеї.

 Ірина Криворучко, гол. хранитель музею С.Крушельницької

ми представляємо понад 100 орігінальних речей з її особистого архиву,наш музей розташований в будинку, що належавСоломіїї. Але потом його націоналізували. Їй дали щось інше. Она не могла повернутися до Італії. Так и померла вцьому будинку у 1954 році.

В експозиції представлені фотографії співачки в різних ролях та в приватному житті,, програми її виступів, клавіри опер з бібліотеки артистки, її особисті речі, документи, художні твори. Ця виставка присвячена 120-річчю виступів Соломії Крушельницької на сцені одеського оперного театру. В Одесі вона співала в шести оперних виставах.

Ірина Криворучко, гол. хранитель музею С.Крушельницької

 Саме зимовий сезон 1896-1897 вона провела в Одесі у складі італійської трупи. Про це згадувала її сестра, яка написалаЇдемо в Україну.соломія таке хотіла поїхати до Одеси. І пізнішевона писала, що її тут представили як найкраще.

На відкритті виставки в золотому залі музею був показаний документальній фільм, знятий продюсером Алексом Гудмахером п’ять років тому до 140 –го ювілею співачки.

Алекс Гудмахер, продюсер (США)

Це присвячення музею Крушельницької. Це видатне імя, яке стоіть на рівні Шаляпіна. Вона врятувала оперу Мадам батерфляй пуччині

Всі ці матеріали, представлені на виставці,  дають можливість відвідувачам краще пізнати велич і надзвичайний талант однієї з найбільших оперних співачок минулого століття, 145-річний ювілей якої відзначаємо цього року.

 

 

 

Комментарии закрыты