13 жовтня, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці і вшановування Покровительки нашого краю чудотворної Касперівської  ікони Божої Матері в міській художній галереї, що розташована в Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі, урочисто відкрилась виставка  «ТАК ДА СВЕТИТ СВЕТ ТВОЙ ПРЕД ЛЮДЬМИ». Вона присвячена 25-річчю перебування на кафедрі Високопреосвященішого митрополита Одеського та Ізмаільського Агафангела та відображує величезний масштаб архіпастирської діяльності  за чверть століття його перебування на Одеській кафедрі.

До 25-річчя перебування на кафедрі Високопреосвященішого митрополита Одеського та Ізмаільського Агафангела Одеська єпархія, департамент культури та туризму міськради, обласна рада миру, музей ««Християнська Одеса» та міська художня галерея підготували масштабну виставку., яка відображує невтомну багатопланову діяльність владики. На урочисте відкриття виставки в в Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі зібрались представники церкви, політична, наукова та творча еліта міста,  прихожани. З вітальним словом до   присутніх звернувся єпископ Овідіопольський Аркадій.

 Аркадій, єпископ Овідіопольський

 ВЛАДИКА С ЮНІХ ЛЕТ ПОСВЯТИЛ СЕБЯ БОГУ. на протяжение долгих лет біл священником, на кафедре 25 лет. ми не перестаем удивляться его талантам. он и строитель, и хозяйственник, а самое главное, что он митрополит, духовній отец, наставник каждого из нас.

Митрополит Агафангел вклав та продовжує вкладати в вірян ті духовні зачатки, які вкрай необхідні сьогодні в житті кожної людини, міста та країни.

 Олег Етнарович, депутат Одеської міської ради

не зря сказано, если город не благословен, напрасно бдит городская стража. все зависит от благословения Божего и мі надеемся, что и наши молитви и те дела, которіе делаем, приводят к тому, что над нащим городом есть божье благословение.

Одеса — поліконфесійне місто, але велику роль духовну, культурну, просвітницьку грає православна церков. Це відчутно в нашому місті перш за все, що церкву очолює творча, глибока людина — владика Агафангел. У своєму виступі професор політології одеського національного університету Василь Попков назвав три основних якості, які притаманні архіпастирю нашого краю і роблять його Богоподібним.

 Василь Попков, професор кафедри політології ОНУ ім. Мечникова

первое качество — творить. Бог сотворил мир и у нас есть творческое начало, 2-способность біть свободним. и 3- способность любить, безкорисно, принося в жертву людям.єти три качества наиболее присущи владике агафангелу.

Багато теплих слів можна було почути про митрополита на відкритті виставки.  І сама його масштабна діяльність на кафедрі яскраве підтвердження всенародної любові та поваги..

 Прот. Павло Полещук, Благочинний храмів Одеської єпархії

за 25 лет служения на одесской кафедре увеличилось количество приходов, храмов, построенніх. отреставрированніх. когда он пришел біло 8 действующих храмов, теперь 56 єто только в Одессе.

Представлені в експозиції фотографії розповідають про  відродження, будівництво і реставрацію храмів, каплиць, монастирів, про чудотворні ікони, про  новопрославленних  святих, добродійні і просвітницькі установи, розвиткок духовної освіти і церковного мистецтва, недільні школи, творчі майстерні і інші сфери церковного домобудівництва Одесщини під омофором Владики  Митрополита Агафангела.

 Людмила Майборода,  директор музею «Християнська Одеса»

 тот огромній труд, та забота, которая проявляется владикой представлена здесь. и в том творчестве, которое развиваетсяґ.  его работа вдохновили многих художников. можно увидеть профессиональніе работі и детски рисунки. 

Також на виставці, яка працюватиме до 21 листопада в будинку милосердя Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, представлені вироби золотошвейного, мозаїчного, іконописного мистецтва відділення одеської єпархії.

 

 

Комментарии закрыты