До 100-річчя від дня народження всесвітньо відомої української художниці Тетяни Яблонської  по містах нашої країні проходять її персональні виставки. Не стоїть осторонь і Одеса. Колекція художнього музею  ілюструє основні етапи творчого шляху художниці. У виставкових залах представлені її живописні та графічні роботи. На відкрилась виставки побувала наша знімальна група.

Творчий шлях відомої художниці Тетяни Ніловни Яблонської був різноманітний, яскравий, унікальний. Своєю творчістю вона зробила вагомий внесок в розвиток українського живопису. ЇЇ твори прикрашають колекції не тільки нашої країно, але всього світу- від Третьяковської галереї до Музею Дракона та Тайваню.

 Олександр Князік, скульптор

 Ее творчество входит в классику украинской живописи наряду с видающимися мастерами дореволюции и после военніми. Художник, которая преследовала интересі искусства. Язіком живописи она говорила о людях, о природе.

Одеський художній музей представляє живопис та графіку Тетяни Яблонської зі свого зібрання. Це  своєрідна ілюстрація основних етапів творчого шляху майстрині.

 Ганна Алієва, куратор виставки

 Она менялась на протяжении всей жизни. Начинала как художник соцреализма, потом поменяла, увлеклась народнім искусством, привнесла декоративніе мотиві. В дальнейшем. В 70- снова поменялась стала оборащать внимание на живопись и под конец жизни освоила новую технику пастель

На жаль ,музей немає монументальних робіт художниці, які принесли їй славу  на при кінці 40-х років минулого століття. Немає також  камерних, жанрових, розповідних робіт 50-х, створених під  впливом  материнства  і відходу від великих тем. Але є етюди — допоміжний матеріал,  який Яблонска використовувала при розробці великих  полотен. Ці замальовки дають нам  можливість   простежити хід підготовки художниці  до   написання  її знаменитих картин . .

 Леонід Ванденко, художник, педагог

 такой сложній и гениальній художник охарактеризовать не хватит слов. Говорить о ее работах, о детях. Которіх оставила.одна из них гаяне она пишет, как последний период Татьяні Ниловні. Даже то, что передалось дочери замечательно.

Виставка Тетяни Яблонської збудована по біографічному принципу. Відвідувачі можуть дізнатися не тільки про її творчить, але й багото цікавого з життя майстрині.  Музей представив 15 мальовничих та 6 графічних робіт, цитати з висловлювань художнинці та фотографії з сімейного архиву. Багато з творів ювілейної виставки експонується вперше. Побачити картини Тетяни Яблонської можна до 1 квітня.

Комментарии закрыты