У бібліотеці ім. Э. Багрицкого відкрилась виставка картин українського художника Валерія МорУгіна. За ствердженням численних прихильників творчості живописця, його роботи благотворно впливають на психіку людини. Тому багато з них находяться в приватних колекціях по всьому світові.

Вже вчетверте в Одесі представлена творчість херсонського художника Валерія Моругіна, яка поєднує в собі філософію Заходу та Сходу. В залі бібліотеки ім. Э. Багрицкого  експонується понад 50 копій полотен майстра.  Довгі роки Валерій Моругін працював головним художником на Херсонському бавовняному комбінаті. Він з легкістю створював дуже красиві і надзвичайні ескізи тканин, які потім, як промислові зразки, використовувалися в СРСР.

 Ірина Гіндіна, зав. бібліотекою ім.. Багрицького

когда я жила В херсоне. Говорили, что єто самій крупній хлопчатобумажній комбінат в Европе. Быть главным художником такого объединения нужно было заслужить.его эскизами пользовались все предприятия Сов. Союза.

З кінця 80-років минулого століття Валерій Моругін відчув внутрішній імпульс, за допомогою якого почав малювати картини, які дещо виходили за рамки звичайних художніх творів.

  Ольга Федотова, к.т.н., ведуча виставок В. Моругіна

 он писал их в медитации. Жил в Посту. Медитировал. И тонкий мир, єнергетический біл для него близок

Доктор філософії Ольга Федотова говорить, що художник писав зображення святих людей так, що енергетика, закладена в цей образ, допомагає глядачеві щось змінити в собі. За ствердженням численних прихильників творчості живописця, його роботи благотворно впливають на психіку людини.

Ольга Федотова, к.т.н., ведуча виставок В. Моругіна

Его работы являются яркой иллюстрацией того мировоззрения,  которое сейчас формируется на планете. Это синтез науки, религии, культуры в одном кольце философии. Синтез всех религиозных конфессий. 

 Валерій Моругін прожив всього 64 роки. Ще за життя його живопис був визнаний земляками, мистецтвознавцями, колекціонерами.  Всього художником написано приблизно 500 робіт. Більшість з них в приватних колекціях в країнах колишнього Радянського Союзу, у Великобританії, Румунії, Угорщині, Німеччині, у Франції, в Израиле, США.

Комментарии закрыты