Довіра до парламенту  — останній пункт в більшості соціологічних опитувань. Наразі  йому  передують тільки російські ЗМІ. Про це розповідає директор програми USAID РАДА Ігор Когут. Проте ситуація не безнадійна. А для того, щоб надати громадянам інформацію щодо роботи Верховної ради в рамках програми проводиться низка заходів. Так, 7 травня народні депутати,  представники громадськості та органів місцевого самоврядування та журналісти зібралися подискутувати про відповідальний, підзвітний, демократичний парламент.
Ігор Когут, директор програми USAID РАДА
З метою підняти тему якості  довіри до парламенту, насправді мені здається до Верховної Ради України прикута неправильна увага . Звертаємо увагу на зовнішні, якісь поведінкові  принципи, або якісь суто політичні. Ми б хотіли, щоб в суспільстві краще розуміли функції парламенту , місце значення парламенту в демократичній системі
Андрій Шинькович, президент Асоціації народних депутатів України
 Починаючи з відвідування , починаючи з голосування, внесення законодавчих ініціатив, з внесення змін до закону, написання депутатських запитів і зведень, контроль за діями законів , контроль за виконанням тих, чи інших рішень. це все є безпосередня функція народного депутата , якщо її виконувати сповна, то повірте , доби не вистачає для того, щоб сповна її виконувати.
Сьогодні, коли в суспільстві вирують гарячі дискусії щодо розпуску парламенту та користі від роботи народних обранців, подібні заходи мають певну актуальність. Зазначимо, що серед недоліків є й позитивні тенденції. За останні п’ять років Верховна Рада демонструє прогрес у відкритості, підсумував Ігор Когут. Наразі громадяни можуть знайти у вільному доступі інформацію щодо роботи ВР та діяльності депутатів. Це і трансляції засідань, і декларації,  і дані про голосування.

Комментарии закрыты