В інформаційному агентстві Контекст Причорноморя відбулась презентація 22-го, випуску історико-краєзнавчего альманаху «Південний Захід. Одесика».    Журнал видається  11 років за підтримки політика, громадського діяча Сергія Гринівецького. Видання користується великим попитом не лише у фахівців, але і у студентів-істориків. аспирантів, у тих людей, кому небайдужа істиорія рідного краю, свого народу. Головна задача альманху зберігти історію та розповісти її потомкам без спотворень.

За більш ніж десятилітню історію існування історико-краєзнавчого альманаху «Південий Захід. Одесика» світ побачив 22 повновагових випуски, які виходять двічи на рік — до дня народження одеської області та до дня міста. Читачі дізнались багато цікавих фактів з історіїї рідного краю та власного народу.  Увесь цей час журнал активно підтримує  громадський діяч, політик Сергй Гринівецький.

  Сергій Гринівецький, політик, громадський діяч

Во-первых, он во всех библиотеках, даже Вернадского, нац академии наук Украины. Кругозор историков насширился и география широкая. В том числе и зарубежных авторов много. Главное, что есть система и редколлегия имеет. Что отбирать и работать на перспективу

Створений колектив однодумців, об’єднаних не лише місцевим патріотизмом, але і прагненням науково подати матеріал, розвіяти фальсифікації і показати історію такою, якою вона дійсно була на основі архівних документів. Серед авторів видання – науковці, історики, філософи не тільки з Одещини, але й інших регіонів.

 Віктор Савченко, редактор альманаху

 22-й номер прежде всего посвящен людям, которые создавали одесскую обалсть, которые прошли через огромные испытания 20 веком.

Значна частина матерыалів нового випуску альманаху «Південий Захід. Одесика» присвячена 100-річчю лютневої та жовтневої революцій. Історики осмислюють цей період з 1917 року до 22-го, коли утворився Рядянський Союз.

 Сергій Гринівецький, політик, громадський діяч

неудачные попытки установления государственности является предметом исследования наших историков. В чем тогда было-внутрення борьба, то, что происходит сегодня.

Професор кафедри історії України Одеського національного універсіитету ім Мечникова співрацює з альманахом майже с початку його існування. В новому номері опублікований його матеріал, присвячений революційним подіям на півдні Украни.

Тарас Вінцковський, доктор історичних наук ОНУ

  це статья під назвою. Похорон, як елемент історичної норацііна прикладі Одеси грудня 1918 року. Це відображення улічних боїв. Їх було 3. як  мешканці Одеси сприймали епізод военних дій і як це відобразилось на прикладі массового поховання однієїї і другої сторони

Інформацію для свого дослідження науковець черпав з двох джерел – спогади учасників подій та періодична преса того часу. Як правило, при підготовці чергового випуску альманаху «Південий Захід. Одесика» » редколегія користується матеріалами одеського архива та архивів України, співпрацює з відліленнями Одесики міських бібліотек. Автори видання відкривають читачеві не тількі невідомі сторінки Одеси, але й імена істориків нашого краю.

 

 

 

 

Комментарии закрыты