Музей західного та східного мистецтва представляє виставковий проект сучасного мистецтва «З видом на море». Це погляд українських художників, які живуть в Австрії, на своє відчуття домівки та коріння. Семеро майстрів з Відня намагалися відобразити розбіжності між гостинністю і закритими суспільствами, а також вказати на критичні аспекти, пов’язані з ними, такі як націоналізм, батьківщина, безпритульність. На відкритті відбувся перформанс Урсули Марії Пробст «Приходьте до мого дому».

Проект виставки сучасного мистецтва «З видом на море» в Музеї західного і східного мистецтва в Одесі зосереджується на українських художниках, які живуть за кордоном, а також на австрійських художниках, які займаються українськими питаннями у своїх роботах. Більшість представлених художників не живуть у країнах їхнього походження. Такий спосіб життя здається характерним для нашого часу. Що означає бути українським митцем за кордоном? Як походження впливає на творчість? Що відбувається, якщо не-український художник потрапляє в українську реальність? На ці та інші питання, стосовно відчуття домівки та коріння, митці намагалися відповісти своїми роботами.

Катерина Шапіро-Обермаєр, художник (Австрія)

Семеро майстрів з Відня намагалися відобразити розбіжності між гостинністю і закритими суспільствами, а також вказати на критичні аспекти, пов’язані з ними, такі як націоналізм, батьківщина, безпритульність.

 Анастасія Яровенко, куратор проекту (Австрія)

Австрійська художниця Урсула Марія Пробст у рамках відкриття проекту показала перформанс «Приходьте до мого дому».  Автор без допомоги навігатора на вулицях Одеси, через спілкування з містянами, намагається знайти потрібну адресу. Вона зазначає, що одесити дуже гостинні, відкриті люди.

 Урсула Марія Пробст, художник (Австрія)

Так народилась опера, що була покладена на мотив відомого твору Алілуя.

2019-ий — рік міжнаціональної культурної взаємодії з акцентом на культурному обміні між Австрією та Україною. І ця виставка – одна з подій в рамках австрійсько-українського культурного року. Експозиція працюватиме в музеї західного та східного мистецтва до 15 вересня.

 

 

 

Комментарии закрыты