«Захист слабких — справа сильних» — під таким лозунгом цієї неділі пройшов Всеукраїнський Марш за тварин, до якого долучилися сотні небайдужих одеситів. Стартувала хода у Старобазарному сквері, а кінцева точка — Міський сад.  «Хутро пахне кров’ю» , «Ми проти дельфінаріїв» «Цирк без тварин» — яскраві гасла у руках,  які  промовляли протягом усієї ходи учасники акції, а звуки барабану додавали ще більшої емоційності.

Дар’я Крістинська, учасниця маршу
Я сюда пришла, чтобы поддержать бездомных животных, которые бездомные, их нужно брать фотографировать, потом раздавать, давать им кушать, за ними ухаживать, любить по-настоящему, кормить, чтобы не были худыми. У меня да сегодня день рождение, только сначала мы сюда пришли, чтобы поддержать животных, которые болели, у которых нет лап, например, у которых нет уш, которые плохо гавкают.       

Влад Дейкун, учасник маршу
Я пришел сюда для того, чтобы обратить внимание  на проблемы животных, обратить внимание   на ужасные условия  эксплуатации животных, обратить внимание на проблему того,что многие бренды, которые возят сюда свою продукцию, тестируют косметику на животных , к счастью  насколько мне известно законодательство Украины не позволяет тестировать косметику тем брендам, которые производят на территории Украины, но тем не менее те бренды, которые ваозяться, которые экспортируются сюда, они это делают, грешат.

Наразі проблема захисту тварин  як ніколи актуальна: немає ні бази, де можна було б дізнатися кількість пухнастих жителів Одещини, ні взагалі чіткого законодавства, яке б закріплювало, зокрема права власності на тварину, відсутня і дієва система контролю і покарання за жорстоке поводження.  

Яна Титаренко, організаторка маршу
Ми не знаємо  кількості по області ми не знаємо кількості тварин по місту, це теж є проблема, тому що не можна вирішити її коли ти її не визнаєш — не визнаєш її кількісно, тому ми пишемо програми, ми докладаємо зусиль, щоб написати законопроекти, щоб це було систематично. тобто тварини перестають з’являтися на вулиці тоді, коли хатні тварини зареєстровані, коли є бази

Юлія Ігнатенко,  ГО Animal-SOS -Odessa

Это безмолвные и невидимые никому слезы страдания и смерти , очень многие животные на улицах  умирают зимой от голода и этого никто не видит , они замерзают, очень многие умирают от  отравлений , умирают молча от болезней, животные которые умирают на дорогах от автотравм, животные, которые умираю в цирках в закрытых клетках, этого тоже никто не видит, то есть мы понимаем, что это есть , эти смерти они возможно не видны миру и эти крики страдания не слышны , но мы должны стать их голосом и для этого выходим на марш.

У кінці заходу учасники акції свої вимоги,  —   а їх всього 11,   закріпили підписами. Петицію  відправлять до столиці. Спочатку до київських зоозахисників — організації  «Uanimals»,  завдяки якій в один день марш пройшов двадцятьма чотирма українськими містами,  а надалі до парламенту.

Зоряна Безпалько, учасниця маршу
Підписую петицію за 11 вимог, який тут несе собою цей маршЗаборона хутряних .. хутряного виробництва в Україні, заборона притравочних станцій заборона тестувати косметику на тваринах. заборона дельффинаріїв заборона тварин ц цирках. А чому підписуєте, чому вважаєте, що це важливо?
Ну є добро є зло, це добро.
   за

Однією з 11 вимог є також створення  зоополіції, яка повинна, на думку організаторів здійснювати контроль за власниками  тварин та оперативно приїжджати на виклики, якщо  трапилася якась біда.     

Юлія Ігнатенко,  ГО Animal-SOS -Odessa
Как это чаще всего  бывает сейчас , это чаще всего происходит так.  Например, люди увидели, что отравленна собака или лежит труп, они вызывают полицию, приезжает наряд полиции, оформляется заявление, но зачастую люди, которые приезжают они еще сами как бы не в теме, они еще не готовы правильно отреагировать. Если будет специальное направление зоополиции, безусловно это будет эффективнее.

Такий захід в Україні проходить вже не перший рік.  Наше місто бере участь втретє.  Важливо те, що виходять на такі марші люди не дарма. Результат — є,  зокрема наразі в Україні посилене покарання згідно зі статтею 299 Кримінального Кодексу  —  за жорстоке поводження з тваринами. A за знущання над пухнастиками у присутності неповнолітніх можна отримати до 8 років позбавлення волі.          

Комментарии закрыты