У виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею відбулось урочисте закриття виставки «Військово-польовий арт». Подія присвячена до Дня захисника України, Дня українського козацтва та свята Покрова Пресвятої Богородиці. Виставка, що експонувалася три місяці,  представляє роботи народних майстрів України зроблені з використаних предметів військового спорядження, зброї та побуту.

З 3-го липня у виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею в  рамках Всеукраїнського культурно-мистецького проекту діяла унікальна виставка робіт народних майстрів України, зроблених з використаних предметів військового спорядження, зброї та побуту: ящики з-під боєприпасів, гільзи, камуфльована тканина, тубуси від гранатометів тощо. Ідея створити з цих предметних проявів війни мистецькі арт-обєкти виникла у сержанта полку «Київ» Національної поліції України Павла Ротара, коли він зіткнувся з реаліями військового побуту під час перебування на Сході країни в зоні бойових дій.

 Павло Ротар, ініціатор і куратор проекту

Я служу в АТО. Недостатка експонатов там нет. Все то с чем сталкивался я и мои товарищи собирали и привозили в Киев. Потом я рассілал мастерам.и говорили м, что нужєно сделать

На виставці представлено майже 300 робіт, зроблених 200 майстрами народної творчості зі всієї України у різних техніках : декоративний розпис, лозоплетіння, різьба, кераміка, вишивка, печворк. Серед авторів є і учасники бойових дій на Сході України. Також представлені роботи митців з Одещини, до речі вони були присутні на урочистостях. Есфіррь Сєрпіонова виготувала для проекту гобелен на камуфляжі.

Есфірь Сєрпіонова, художник

Одна сторона реки в цветах, другая разлеленная на части.я даже красненьким об означила. Я предлагаю, чтобі не делиться на мелкие чатси.

Виставка  була організована за сприяння полку поліції спеціального призначення «Київ», Південного межрегіонального сектору державної служби України у справах ветеранів війни та антитерріростичної операції, Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ, держобладміністрації. Експозицію відвідали тисячі одеситів та гостей міста, ветерани війни та їхні сімї. Сьогодні на передодні свят у виставковій залі історико-краєзнавчого музею та музеї Степова Україна – день відчинених дверей. На виставку завітали учні одеських шкіл, курсанти військово-морського ліцею.

Виставка «Військово-польовий арт», що демонструє на скільки сила життя сильніша за силу смерті, продовжить подорожувати Україною. Організатори сподіваються, що наступні міста експонування Білгород-Дністровський та Ізмаїл.

Комментарии закрыты