Сьогодні регулярно банкоматами користуються понад 55% українців, час від часу – 27%. Тому жертвою банкоматних злочинців може стати майже кожен житель країни з платіжною карткою. І хоч випадки шахрайства за допомогою банкоматів зменшились, з’являються нові види захоплення готівки. Зараз ми поговоримо про кеш-трепінг – крадіжку грошей прямо з банкомату, які злочинець перехоплює прямо під час видачі клієнту. Корисні поради для вас підготували спеціалісти з програми сприяння безпеці електронних платежів Safe Card.

Як це відбувається? Ви підходите до банкомату, вставляєте картку, вводите усі необхідні дані, ви навіть чуєте як банкомат вже рахує купюри. Але гроші в отворі чомусь забрати не можна. На екрані горить повідомлення про те що операція пройшла успішно, а на телефон прийшло смс про списання суми з рахунку. Ви можете подумати що банкомат зламався, в ньому закінчились гроші, або це просто технічний збій. В будь-якому разі не відходьте від пристрою і не думайте знімати готівку в іншому місці – зараз ви побачите як працює кеш-трепінг.

Якщо людина все ж таки вирішила піти до іншого банкомату, відразу після неї до машини підходить шахрай і буквально за лічені секунди знімає планку на отворі для купюр, а там… Ви правильно вгадали, там знаходяться гроші, які приклеїлись до спеціального скотчу. Ось такий нехитрий пристрій має назву кеш-трепінгова накладка. Візуально його розпізнати досить важко, він майже не відрізняється від металевої «шторки» банкомату.

Але що ж робити, якщо таке трапилось саме з вами? Головне, поки не розібрались – не відходити від банкомату навіть на декілька метрів. Перш за все, треба перевірити чи працює банкомат нормально, зробити це можна подзвонивши за телефоном банку, який написано на пристрої та виконати всі рекомендації банківського працівника. Інший спосіб – власноруч перевірити планку на отворі для видачі грошей, якщо ви побачили шахрайську накладку, подзвонити також треба в банк, а потім вже в поліцію.

Варто пам’ятати що найчастіше кеш-трепери встановлюють свої накладки на банкомати в людних місцях – біля торгових центрів чи супермаркетів, там де важко довго стояти. Особливо активні злочинці в святкові чи вихідні дні. Панікувати не треба, за допомогою перелічених інструкцій, стати жертвою кеш-трепера вам вже не загрожує, але в будь-якому разі – будьте уважними.

Комментарии закрыты