Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова, перед цим інститут, — перший вищий навчальний заклад за цією спеціальністю у великій країні. Вона була відкрита тоді, коли світом «заволодів» електричний зв’язок, тоді це був телеграф. Пройшло майже 100 років, зараз світом «володіє» інтернет. А академія імені Попова, як і раніше, перша в Україні — тому, що розробляє дуже затребувані не тільки українцями, а й світовим суспільством проекти. Саме тут з 4 по 6 квітня відбувається зустріч спеціалістів з 19 країн світу, присвячена захисту дітей в інтернет-середовищі.

Петро ВОРОБІЄНКО, ректор ОНАЗ ім. О.С.Попова
Рокфеллер спросил у одного из видных деятелей образования: сколько надо денег, чтобы сделать хороший университет? Тот ему ответил: денег много и 100 лет. Надо сказать, что мы начали очень серьезно заниматься с 2010 года, и есть уже определенная история, — мы специализируемся на защите детей в онлайн среде.

Семінар «Кібербезпека і захист дитини в онлайн середовищі» став майданчиком для спілкування представників центральних органів влади, телекомунікаційних операторів, правоохоронних органів, навчальних закладів, дослідних інститутів, розробників програмного забезпечення з Німеччини, Норвегії, США, Швейцарії, України, Грузії, Білорусі, Естонії й інших країн — членів Міжнародного союзу електрозв’язку. МСЕ разом з Одеською національною академією зв’язку виступив організатором події.

Фарід НАХЛІ, Міжнародний союз електрозв’язку
Академия связи является лидером в стране по целому ряду вопросов, связанных с ИКТ. В том числе и по кибербезопасности в области подготовки кадров. Проблема кибербезопасности и защиты детей в онлайн — это одна из 2-3 наиболее актуальных проблем развития всей отрасли информационно-коммуникационных технологий в мире. Это общепризнанный факт.

Отже, не так давно для дітей було дві реальності — дім і школа. Тепер діти живуть в трьох реальностях — дім, школа й інтернет. Остання — найменш контрольована. Відмовитися від інтернету неможливо, так само, як колись було неможливо відмовитися від винайденого колеса, наприклад. Тому виклик сучасності для дорослих — зробити онлайн-середовище безпечним для дітей.

Ібрахім АЛДАБАЛ, Рада з захисту дитини в онлайн середовищі (ОАЕ)
Я гадаю, що це дуже гарна ідея: провести такий семінар в академічному навчальному закладі. Тому що тут присутні вчені, інженери, практики — люди, які можуть з різних сторін підійти до вирішення даної проблеми. Я буду ділитися ініціативою, яка використовується в Об’єднаних Арабських Еміратах для вирішення питання кібербезпеки в школах. Ми навчаємо цьому дітей, студентів, викладачів, батьків.

Верена ВОТРІЧ, Національний центр медіа та зв’язку (Німеччина)
Я працюю у сфері ЗМІ. І ми проводимо спеціальну медіакампанію задля популяризації знань про безпечну поведінку дітей в інтернеті. Завтра я буду розповідати про новий мобільний додаток для підлітків, молодих людей, які дуже часто користуються мобільними пристроями. Додаток дозволить їм отримати допомогу від однолітків і наставників, якщо вони на таку допомогу потребують при виході в інтернет.

У школах Одеси за ініціативи департаменту освіти та науки міста, представники якого також взяли участь у міжнародному семінарі з питань кібербезпеки, — напрямок «Безпечний інтернет» активно впроваджується на протязі останнього часу. Й спирається саме на розроблений Одеською національною академією зв’язку курс з захисту дітей в онлайн-середовищі, який, до слова застосовується вже в 60 країнах світу.

Комментарии закрыты