Вибір Одеси як міста, що буде приймати 13-14 вересня представницьку VII Міжнародну конференцію «Здоров’я в місті», не випадковий. Оскільки наше місто є лідером у впровадженні інноваційних підходів і міжнародних практик, в прийнятті ефективних рішень з протидії соціально небезпечним захворюванням, зокрема ВІЛ і туберкульозу, а також прикладом в об’єднанні інтересів пацієнтів, лікарів і громадських організацій. Про це йшла мова на прес-конференції 16 січня в Одеській мерії. Захід відбувся під патронатом мера Одеси Геннадія Труханова. Співорганізаторами події виступили Міжнародний благодійний фонд «Альянс громадського здоров’я» і організація Knowledge.Action.Change (Великобританія)

Педді КОСТАЛ, директор Knowledge.Action.Change
З 2012 року пройшли 6 таких конференцій — в Лондоні, Барселоні, Амстердамі, Глазго і Базелі. Дійсно, багато проблем для здоров’я народжуються в містах, але саме міста і мають ресурси для їх вирішення. Для їх більш швидкого вирішення, на відміну від державного рівня.

Світлана БЕДРЕГА, заступник Одеського міського голови
Город Одесса — один из тех городов, которые уделяют очень большое внимание вопросам здравоохранения. Если в 2017 году объем программы был 75 млн.грн, то на 2018 год объем программы более, чем в 2,3 раза больше. А именно 172 млн.грн.

Мирослава АНДРЮЩЕНКО, МБФ «Альянс громадського здоров’я»
Очень приятно нам, что именно в Одессе мы получаем такую поддержку от власти. И это прекрасный пример именно такого сотрудничества, за которым будущее.

Майбутня міжнародна конференція «Здоров’я в місті» — вже сьома така конференція і перший досвід її проведення в Україні. Вона зосереджує увагу на здоров’ї і благополуччі людей і розглядає такі важливі питання як підтримка здорового способу життя, здорове харчування, суспільна охорона здоров’я на рівні міст, подолання ризикової поведінки (вживання алкоголю і наркотиків), безпечної сексуальної поведінки і попередження насильства, а також інші фактори, що впливають на здоров’я городян. А ситуація зі здоров’ям жителів Одеси залишається напруженою. На тлі несприятливої соціально-економічної ситуації і демографічних змін відбувається подальше погіршення стану здоров’я населення з істотним підвищенням поширеності хвороб. Хронічними патологіями страждають до 60% дорослого і майже 20% дитячого населення. Хоча за останні роки на 2% зменшився показник первинної захворюваності, складною залишається ситуація з соціально небезпечними захворюваннями: туберкульоз, ВІЛ/СНІД.

Євген ГРИГОР’ЄВ, директор департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради
Сегодня у нас накоплен достаточный опыт опыт в борьбе с этими грозными заболеваниями. Однако очень ценным и полезным будет являться изучение опыта наших зарубежных партнеров.

У роботі конференції «Здоров’я в місті» восени в Одесі візьмуть участь понад 200 учасників з різних країн світу, в тому числі міські голови Європи, громадські активісти, представники соціально відповідального бізнесу та фахівці в сфері громадської охорони здоров’я. Маємо надію, що результати плідної праці учасників конференції відкриють нові перспективи для впровадження міжнародних практик щодо зміцнення здоров’я одеситів.

Комментарии закрыты