Правові підходи, що застосовуються господарськими судами при вирішенні земельних питань обговорили в Одеському апеляційному господарському суді. Участь у круглому столі взяли близько півсотні делегатів, серед яких представники Вищого господарського суду України, господарських судів Одеської, Херсонської та Миколаївської областей а також представники вищих навчальних закладів, адвокатських об’єднань та державних підприємств. Більше — в наступному матеріалі.

Специфіка Одеського регіону, Миколаївської та Херсонської областей, — це, перш за все, земельні правовідносини, — зазначає голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Морщагіна. Зокрема, в господарській юрисдикції відсоток розгляду цієї категорії справ є максимальним, тож саме правові підходи у вирішенні земельних питань стали основним предметом розгляду в рамках засідання круглого столу.

Наталия Морщагина, глава Одесского хозяйственного суда

Исходя из того, что на сегодняшний день поменялась практика Верховного суда, он получил право доступа для пересмотра всей практики и решений Высшего хозяйственного суда Украины, мы стали перед вопросом, что нужно донести до сведенья информацию, во-первых, участников нашего процесса об изменении практики и  выработать свою единую судебную практику, для того, чтобы было понятно игрокам, которые участвуют в земельных правоотношениях , условия. Для того, чтобы они, при принятии решения, что например, берут в аренду тот или иной земельный участок, понимали какой порядок действий, на что они могут рассчитывать и какую судебную защиту в случаи нарушениях их прав они могут получить.

Підвищення довіри суспільства до судів — це сьогодні одне з головних завдань, — впевнений заступник голови Вищого господарського суду України Геннадій Кравчук. Поставити крапку в ряді спірних питань стосовно земельних відносин в ході вільної дискусії, — за словами суддів це дозволить забезпечити комфортність роботи всім суб’єктам господарських правовідносин.

Геннадий Кравчук, зам. главы Высшего хозяйственного Суда Украины

 Це наша постійна практика в господарських судах, тому що, спори, які розглядають господарські суди є найбільш тяжкими і за ними стоїть економіка держави. Тому проблемні питання виникають постійно і необхідно судам тримати руку на пульсі для того, щоб розв’язувати ті проблеми, які виникають. Наскільки вони корисні? Корисні. Тому, що формується судова практика, відношення суспільства до судів. коли суспільство або фахівець знає як може поступити суд в тій чи іншій ситуації, для нього є зрозумілим — в суді захистить він право чи ні.

Подібні засідання щодо обговорення актуальних питань сфери судочинства триватимуть і надалі.  Як зазначила голова одеського господарського суду  Наталія Морщагіна, — на сьогоднішній день інвестиційний клімат та економіка держави напряму пов’язані зі стабільністю судової системи. Ефективне вирішення судових спорів у земельних питаннях дасть більше довіри і державі в цілому, і, відповідно, вплине на привабливість інвестиційного клімату.

Комментарии закрыты