У виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею відкрилась виставка «Земля Саратська», яка розповідає про цю землю , багату цікавими, працьовитими людьми і своєю історією. Експозицію презентує Саратський районний історико-краєзнавчий музей у Одеському історико-краєзнавчому музеї.

Важливим чинником формування національної самосвідомості є знання історії  рідного краю, як невід’ємної частини історії всієї країни. Саме з історії рідного краю починається усвідомлення високих понять «Батьківщина», «патріотизм». Рідний край – це «мала Батьківщина», з якої кожна людина починає свідоме життя і формує власний світогляд. В рамках обласного проекту «Історія краю у музейних експозиціях» кожного року в жовтні відкриваються виставки, яку розповідають про ту чи іншу частину багатонаціональної Одещини.

Юрій Слюсар, заст.директора історико-краєзнавчого музею

Наші музеї з провінції прибули до Одеси і показали те, що ми не можемо побачитив тих населених пунктах , які там працюють для населення

Цього року одеський історико-краєзнавчий музей приймає Саратський район. Це південна Бессарабія, яка є частиною Одеської області, і багата своєю історію та веселими працьовитими людьми. Ця земля багато страждала, але ніколи не втрачала надію на мирну працю , на майбутнє. Саратський історико-краєзнавчий музей, який існує з 1990 року, підготував велику експозицію, яка відображує основні напрямки життя та діяльності населення, традиції та культурну спадщину, історію та сьогодення району.

Любов Клим, методист історико-краєзнавчого музею( м.Сарата)

 оновлено 33 експозицій, 10%старі були реконструйовані. Багато розділів, історія дуже багата, матеріалів, можливості інтернета використовуємо.

На виставці «Земля Саратська» представлені тематичні розділи, розповідаючи про істоки краю,  людей, які його прославили своєю плідною працею, захищали в роки лихоліть . Крім того можна побачити витвори декоративно-прикладного мистецтва Бессарабії, предмети домашнього господарства, національні костюми. На відкритті виставки відбулась презентація книги Петра Узунова, присвяченої 195-річчя міста Сарата.

Петро Узунов, письменник

 Єто уникальное явление сама Сарата, ее существование. Особенно история ее появления на карте. Построение христианской еколонии на совершенно новом месте. И автором біл проповідник, гони мій каталичекой церковцю Игна Цилиндру

Танцювальний колектив з болгарського села Кулєвчі показав присутнім частину весільного  обряд.

Людмила Кабанова, учасниця колективу

 о второй день после свадьбі.  Жених с невестой поливают, драять подарки. Потом родственники со сторони невести. Кушают, танцуют.

В театралізованій виставі буквально ожили історико-культурні традиції Бессарабії.

Комментарии закрыты