«Це шок!» 30-го липня спеціальна комісія на чолі з Одеським міським головою Геннадієм Трухановим обстежила аварійний пам’ятник архітектури — знаменитий Будинок Гоголя, вірніше те, що залишилося від будинку на Гоголя,11, в якому у 1850-му році зупинявся відомий всьому світові письменник Микола Гоголь. Спеціальна комісія була створена за рішенням виконкому Одеської міської ради та в той же день виїхала на знаковий для Одеси об’єкт. Прийшла черга відновлювати Будинок Гоголя — слідом за Потьомкінськими сходами, Воронцовською колонадою, Будинком Руссова і Будинком з атлантами.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Непростая это работа потому, что все запущено теми, кто должен был следить за тем, чтоб оформлялись охранные договора. Вот это равнодушие привело наши памятники архитектуры к такому состоянию. Позиция моя и большинства городского совета, и наши неоднократные обращения к премьер-министру, в том, чтобы отдали нам полномочия для заключения охранных договоров и другие. Тогда с нас можно будет спрашивать. 

Поверненням до життя будівель — візитних карток Одеси міська влада на чолі з Геннадієм Трухановим системно займається з 2015-го року. Найближчим часом комісія винесе рішення, наскільки аварійним є багатостраждальний будинок, названий на честь автора «Ревізора», «Мертвих душ», «Тараса Бульби». За словами мера, ефективно було б об’єднатися з власниками будинку і разом відновити пам’ятку архітектури.

Геннадій ТРУХАНОВ, Одеський міський голова
Нельзя так относится к нашему городу. Я прошу собственников таких зданий, а наша переписка с областными структурами ничем не закончилась, поэтому мы взяли это в свои руки. И зайдем в каждый дом и напомним каждому собственнику о его обязанностях.

Геннадій Труханов також додав, що місто-побратим Генуя на прохання Одеської мерії передала напрацювання щодо правового регулювання в сфері охорони пам’яток архітектури. І група експертів звідти готова приїхати до Одеси, як тільки покращиться епідситуація. За словами виконуючого обов’язки ректора Одеської державної академії будівництва та архітектури, Будинок Гоголя знаходиться в дуже жалюгідному стані.

Анатолій КОВРОВ, в.о. ректора ОДАБА
Это шок! Здание находится в активном деградационном процессе. Перекрытия в аварийном состоянии, возможно обрушение практически всех участков перекрытий. Огромное количество, а здесь перемычки сводчатые, — все эти элементы в аварийном состоянии. Отсутствует раствор в этих перемычках, отсутствует сцепление, есть выпадение ключевых элементов. Это, действительно, очень опасное состояние этого здания.

Підсумки виїзної наради спеціальної комісії такі: архітектурно-будівельний висновок про стан Будинку Гоголя найближчим часом мерія чекає від Одеської академії будівництва та архітектури. А наступним етапом стане підготовка проекту для стабілізації і консервації будівлі — в цей час буде готуватися план по її відновленню. «Недбале ставлення власників — це те, мимо чого міська влада не збирається проходити», — підкреслили члени комісії. Місто не стоятиме осторонь і зробить все, щоб відстояти цей об’єкт і повернути одеситам.

Комментарии закрыты