Як вирішити проблему підготовки кадрів у судовій системі? Вихід знайшла Національна школа суддів України, яка вперше розробила тримісячну спецпрограму з підготовки суддів з числа їх помічників, які мають стаж роботи на посаді щонайменше 3 роки. По-своєму унікальне навчАння стартувало 26 березня цього року в Києві та трьох регіональних відділеннях НШСУ у Харкові, Львові та Одесі. І ось, 23 червня у стінах Одеського апеляційного господарського суду, де регіональне відділення Національної школи суддів навчало кандидатів, лунають оплески та напутні слова: 100% кандидатів, обраних з декількох сотень претендентів, сумлінно навчались на протязі 3-х місяців й з успіхом завершили спеціальну підготовку. Під час прямої відеотрансляції з Києва кандидатів на посаду судді вітали ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк. До кандидатів на посаду судді з Одещини з вітальним словом звернулась голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Богацька.

Наталія БОГАЦЬКА, голова ОАГС
Наш суд имел честь, на самом деле, выступить базой и предоставить возможность для того, чтобы Школа судей провела это обучение. Я хочу сказать, что это, действительно, колоссальный прорыв. За столь незначительный промежуток времени вы получаете уже новые, качественные знания.

Три місяці у формі інтерактивних тренінгів слухачі-кандидати на посаду судді вивчали діюче законодавство, існуючі справи та практику Європейського суду з прав людини. Програма підготовки складалася з 6 професійних блоків, це цивільне, кримінальне, адміністративне, господарське право. У програмі спецпідготовки загалом по Україні взяли участь 359 викладачів-тренерів, 96% з яких самі діючи судді. Загальна кількість проведених у Києві, Харкові, Львові та Одесі тренінгів — 715! Слухачі дуже успішно здавали контрольні завдання, це підкреслила присутня в Одесі проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна.

Наталія ШУКЛІНА, проректор з науково-дослідної роботи НШСУ
Да, сегодня праздник у Национальной школы судей Украины — сегодня мы выпускаем 275 кандидатов в судьи. Они все успешно прошли подготовку в Национальной школе и получили Сертификаты, которые являются документом, дающим им право сдавать квалификационный экзамен Высшей квалификационной комиссии уже на должность судьи. Спецподговка была для помощников судей, которые решили быть судьями и стали кандидатами. Это уже подготовленная профессиональная среда, которую мы наполняли углубленными профессиональными знаниями.

Слухачів спеціальної програми з успішним її завершенням привітали також директор Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України Валерій Левенець і в.о. начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області В’ячеслав Глущенко. Усі виступаючі висловили впевненість у тому, що сподівання суспільства на роботу суддів нового покоління є обґрунтованими і справдяться.

Наталія ШУКЛІНА, проректор з науково-дослідної роботи НШСУ
Поскольку они все учились очень хорошо, мы им пожелали, чтобы они отлично сдали квалификационный экзамен, были судьями и с честью несли это высокое звание судьи государства Украина.

Наталія БОГАЦЬКА, голова ОАГС
Желаю вам удачи, успехов, терпения, силы воли. Выбрав эту профессию и так усиленно идя в нее, вы уже достойны самых высоких похвал. И я вам желаю искренне удачи.

Восени у кандидатів на посаду судді, що завершили тримісячну спецпідготовку й отримали Сертифікат, відбудеться кваліфікаційний іспит. А Національна школа суддів України готується вже в серпні набирати нових кандидатів, цього разу з числа прокурорських робітників, нотаріусів, і вже на восьмимісячний курс підготовки.

Комментарии закрыты