До міжнародного жіночого дня в лекторії Одеського художнього музею була проведена лекція Інни Михайлівни Шастель «Жіночі долі в портретах. Софья Костянтинівна Вітт-Потоцька». Слухачі лекції  могли детальніше ознайомитися з долею легендарної Софії Потоцкой та її сім’ї, тісно переплетеної з історією створення Одеського художнього музею.

Софія Костянтинівна Глявоне, в першому шлюбі Вітт, в другому Потоцька, також відома як Софія де ЧелІче — константинопольська куртизанка грецького походження, а за сумісництвом шпигунка і авантюристка, яка зуміла стати польською аристократкою. Завсегдатайка європейських аристократичних салонів, одна з найколоритніших фігур в історії Польщі, шанована сучасниками, як жінка виняткової краси і чарівності.

 Інна Шастель, лектор

Женщина фантастической судьбы, которая сама выстроила свою биографию. Из ничего попала на висшую ступень общественной деятельности. Женщина, которая жила на рубеже. Была участницей событий в Польше. Второй раздел Польши.

Крім того, Софія Потоцька  приймала участь в тих подіях, які вібувались в Одесі за часів другої російсько-турецької війни.

 Інна Шастель, лектор

дело в том, что ее называют шпионкой и ставят рядом с Матой Хари. Я изучала ее биографию, но она Мата Хари она не была.

На лекції в художньому музеї «Жіночі долі в портретах»було показано портрети Софії Потоцької пензлей різних художників. Також відбулось обговорення, на скільки майстрам, переважно іноземним, вдалося передати надзвичайну красу цієї жінки. Слухачі лекції  детальніо ознайомитися з долею легендарної Софії Потоцької та її сім’ї, тісно переплетеної з історією створення Одеського художнього музею. До речі , завдяки її молодшій доньці Ользі Наришкіної і звівилася будова, де зараз розміщений музей.

Комментарии закрыты