З 1 січня стартувала компанія декларування українцями доходів, отриманих протягом 2017 року. Жителям Одещини, які в минулому році отримали доходи, з яких не було сплачено податки, варто подбати про подання річної податкової декларації. Про те, хто зобов’язаний в період до 1 травня 2018 року надати річну Декларацію про майновий стан і доходи, — нам розповів начальник ДПІ у Приморському районі міста Одеси Олекcандр Батрак.

Олександр БАТРАК, начальник ДПІ у Приморському районі міста Одеси
Обов’язковому декларуванню підлягають, по-перше, доходи, з яких при нарахуванні або виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався. Також обов’язково слід декларувати доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом. Це — доходи від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу майна та продажу власної сільськогосподарської продукції фізичним особам. Також підлягають обов’язковому декларуванню операції з інвестиційними активами, спадщина, дарунки та іноземні доходи.

Такі громадяни зобов’язані внести суму доходів до загального річного оподатковуваного доходу, подати до 1 травня Декларацію про майновий стан та сплатити до 1 серпня 2018 року податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір 1,5%. Можливо реалізувати право на податкову знижку за наслідками 2017 року. Фахівці фіскальної служби надають консультації платникам і допомагають заповнити Декларацію. До Центру обслуговування платників ДПІ у Приморському районі Одеси завітала відома одеситка, голова Асоціації жінок України «Дія» Наталя Делієва.

Наталя ДЕЛІЄВА, голова Асоціації жінок України «Дія»
Нам нужно менять наше сознание и уйти от мыслей, что нам должны и за нас все решат. На самом деле мы должны все решать и от нас зависит все! От выплаты налогов зависит будущее и нормальная жизнь наших пенсионеров, учителей, воспитательниц, инвалидов, различные социальные программы. Мы платим налоги и мы работаем, а когда-то мы пойдем на пенсию и будут другие налоги платить. Это нужно делать обязательно!

Отже, відомі громадяни — свідомі громадяни. І для покращення життя не десь, а тут, у нас — пропонують своєчасно декларувати доходи. Й надають у цьому приклад. Додамо, що в період деклараційної кампанії у 23 стаціонарних Центрах обслуговування платників, які є в Одеській області, створені максимально комфортні умови. Для зручності вони працюють і по суботах з 9 до 13 години.

Олександр БАТРАК, начальник ДПІ у Приморському районі міста Одеси
На вибір платника податку, Декларація подається в один із таких способів: особисто платником або уповноваженою особою, надсилається поштою з повідомленням про вручення та в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

І знаменитості, і Державна фіскальна служба наголошують: декларування — це шлях до майбутнього.

 

Комментарии закрыты