Одеський міський голова Геннадій Труханов розповів про результати своєї роботи за 2018 рік. В актовому залі адміністративного центру на Косівській 30 листопада був аншлаг. Звіт мера щорічно привертає увагу великої кількості людей — це можливість для громадськості чітко зрозуміти куди пішли кошти та що було зроблено. Дії міської влади в цьому році помістили на 16 сторінках в газеті «Думська площа». Доповідаючи з трибуни очільник міста був більш лаконічним і почав з фінансових питань.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Так бюджет города Одессы на 2018 год составляет 12,39 миллиарда гривен. Он остался одним из самых социально ориентированных бюджетов страны. На гуманитарную сферу в этом году направлено порядка 6,85 миллиарда гривен.

Досягненнями за цей рік, за словами мера, стали ремонт доріг та оновлення муніципального транспорту. Вдалось відремонтувати 170 тисяч квадратних метрів доріг, а на вулиці Одеси випустити 47 нових тролейбусів, 8 модернізованих трамваїв і один електробус. Але, вартість проїзду наприкінці року довелось підвищити — з 3-х до 5 гривень.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Для всех тех категорий, я имею в виду льготных категорий, естественно проезд остаётся — для них это не коснется. Для одесситов, которые часто пользуются общественным транспортом, уважают и любят наш общественный транспорт, более обновленный. Цена не поменяется — проездной билет остаётся в стоимости 2 гривны. Единственное, что, для тех, кто приехал в город и не приобрел, цена изменится до 5 гривен.

Окремий блок від мера — боротьба за архітектурне надбання. За весь рік відреставрували лише 6 будівель по місту, зате почали відновлювати із руїн будинок Руссова. Роботи на багатостраждальній пам’ятці архітектури почались у травні — провели укріплення фундаменту, монтаж куполу і покрівлі. Деталі фасаду вже почали відтворювати у майстернях — з фотографій та уламків ліпнини.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Реставрация дома Руссова уже вошла в градостроительную историю Украины, как единственный подобный опыт и будет преподаваться студентам профильных ВУЗов. Спросить как это сделать у кого-либо в Украине — просто нет. Такого опыта в Украине не было. Опыт был один — подождать пока рухнет и потом построить новое.

Взявся муніципалітет і за збільшення народжуваності в одеситів. Мер міста висловив побоювання, що Одеса, як свого часу Дніпро, може втратити статус «мільйонника». Тому, треба будувати школи, садочки та парки, аби показати одеситам, що їх дітям є де проводити час. Цього року відкрито ліцей «Європейський», школу №125, дитячий сад на Кривій балці та 6 пришкільних стадіонів. Наприкінці своєї промови Геннадій Труханов подякував президентові за реформу децентралізації, яка дала одеській мерії нові повноваження.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Всё что мной сегодня перечислено стало возможно именно по выбранному нами курсу. Выбранному курсу президента страны на децентрализацию, которая позволила сегодня пополнить бюджет более чем в 7-8 раз. Бюджет развития города Одессы в 14-м году — 300 миллионов. Сегодня — это больше 2,5 миллиардов.

Щодо подальших планів, то мерія має намір привести до ладу Новощіпний ряд — саме серце привозу. Продавці, котрі торгують прямо на вулиці заважають руху транспорту, їм хочуть побудувати нові павільйони на самому ринку. Сподіваємось, що у 2019 році одесити зможуть проїхатись на велосипеді або пройтись пішки по естакаді — продовжені траси здоров’я до 16-ї станції Великого фонтану. А також, нарешті побачити Воронцовську колонаду — візитну картку Одеси, яка вже більше року перебуває під куполом.

 

Комментарии закрыты