Історія святкування 1 травня налічує вже понад 120 років. Довгий час Першотравень був саме символом революції і мав політичне забарвлення. Поступово цей контекст загубився, хоча і сьогодні свято не обходиться без акцій і мітингів. 1 травня офіційно відзначають як національне свято у 88 країнах світу, кожна з яких, має свої особливі традиції.
Сьогодні, у країнах світу 1 травня називають по-різному: День міжнародної солідарності трудящих, День праці або День весни. Згідно з даними МЗС України, Першотравень також є вихідним днем або святковим, але робочим на державному рівні в 54 країнах світу.
Американський Сенат відкинув святкування Дня Боротьби трудящих за свої права 1 травня, щоб уникнути схожих хвилювань, які першими в світі пройшли саме в Чикаго, ще в 1886 році. Так, Днем праці вибрали перший понеділок вересня, який відзначається в США до сих пір і є офіційним вихідним. Цей день також вважається закінченням літа, а за традицією, і як в День незалежності 4 липня, прийнято робити барбекю і святкувати на природі.
В Японії Першотравень відзначається великими демонстраціями профспілок, які виводять на вулиці Токіо, Осаки і Нагої десятки тисяч людей. Цей день — частина так званої Золотого тижня, який триває з 29 квітня по 5 травня. У ці дні країна відзначає День народження імператора, День зелені, День конституції і Свято дітей. Більшість роботодавців дають службовцям додаткові вихідні.
Офіційно в Греції 1 травня був оголошений вихідним днем з нагоди свята, однак за традицією в цей день профспілки оголошують 24-годинний страйк. Весь день в Афінах не ходитимуть тролейбуси, а водії автобусів проводять страйк до 9 ранку і після 9 вечора.
У британців теж є May Day, який припадає на перший понеділок травня, його англійці відзначають з вуличними ходами і народними гуляннями, вибором короля і королеви Травня. До речі, саме англійці є основоположниками традиції влаштовувати бенкети на природі. А слово «пікнік» прийшло з французької мови і увійшло в побут ще у 1692 році.
Спалені поліцейські автомобілі, биті вітрини, «коктейлі Молотова» і сотні поранених — такими були першотравневі новини з Берліна ще кілька років тому. Щоб впоратися з демонстраціями, було вирішено проводити в Першотравень, який в Німеччині є вихідним, більше вуличних ярмарків і концертів. Сьогодні ця стратегія працює і Перше Травня — це одне з наймасштабніших за кількістю подій свято, яке привертає увагу, як німців, так і багатьох туристів.
У багатьох країнах в День Праці, або, як його ще називають, День Весни, традиційно прийнято дарувати квіти. Жителі Сицилії, у свою чергу вважають, що зібрані 1 травня ромашки обов’язково принесуть щастя, а в Голландії, на травневі свята проходить найбільший фестиваль тюльпанів в усьому світі. День Праці сьогодні — це яскраве свято, коли організовують народні гуляння, виступи артистів і, звісно, мирні ходи.