Піймати на слові: «одягати» чи «надягати»?

Просмотров 34.92KКомментарии 0

Отже, дієслова “одягати”, “надівати”, “надягати”  – не зовсім тотожні, як то здається тим, хто каже: “одягни шапку”; “дівчина одягла намисто”. Одягати можна одежу: сорочку, штани, спідницю, костюм, плащ, пальто тощо. А от щодо аксесуарів - шапка, окуляри, намисто, наручники, збруя на коня – усе це надівають.

Піймати на слові: «купувати» чи «купляти»?

Просмотров 13.87KКомментарии 0

Купувати і купляти – дієслова недоконаного виду, що називають ту саму дію. Але якщо від першого із них можна утворити доконаний вид – купити, то від другого – аж ніяк.

Піймати на слові: «зал» чи «зала»?

Просмотров 13.11KКомментарии 0

"Зал" і "зала" - це паралельні родові форми. Наприклад, абрикос і абрикоса, птах і птаха. І використання цих форм, пояснюється тим, що лексеми запозичені з різних мов: Зал - чол. р.; з німецької мови. Зала - жін. р.; з французької мови. Проте, в українській мові є більш поширеним використання чоловічого роду: глядацький зал, спортивний зал, танцювальний зал.

Піймати на слові: «водій» або «шофер»?

Просмотров 10.67KКомментарии 0

На відміну від слова водій, що має узагальненіше, ширше значення, синонімічне йому шофер має вужче значення «водій автомобіля»

В 11-ой больнице на Слободке

Просмотров 9.97KКомментарии 0

В 1900-1904 роках з'явилися корпуси Нової міської лікарні, зараз відомої лікарні №11 на Слободці, яка на той час була найбільшим медичним закладом Одеси. За задумом архітектора Домбровського жоден з фасадів лікувально...

Новий Рік. Історія походження та традиції святкування.

Просмотров 9.83KКомментарии 0

Новий Рік. Саме це свято відзначаємо 1 січня нині. Про історію походження та традиції святкування – ми вже розповідали у попередньому випуску. Тема сьогоднішнього -  коли українці відзначали Новий рік. Спочатку Нов...

Піймати на слові: завжди́ чи за́вжди?

Просмотров 9.19KКомментарии 0

Правильність наголошування є однією з ознак культури мовлення –пише мовознавець Олександр Пономарів.  На його прикладах і зосередимо увагу. Автор пише, що при виробленні акцентуаційних норм українська мова має далеко ...

Піймати на слові: «курити» чи «палити»?

Просмотров 7.78KКомментарии 0

Того, хто курить тютюн, звуть курець, а не палій. Отже, вислови курити тютюн і палити тютюн — тотожні, паралельні. Але через те, що слово палити має два значення, краще уникати непотрібного паралелізму й там, де мовиться про тютюнові вироби, вживати тільки слова курити й курець.

Піймати на слові: «обстоювати» чи «відстоювати»?

Просмотров 6.90KКомментарии 0

Обстоювати — значить захищати, доводити, аргументувати думку, погляд, ідею, наполягати на чомусь. Це дієслово переважно вживають у недоконаному виді. Коли ж ідеться про завершену дію, доцільніше замість обстояти застосовувати відстояти.

Піймати на слові: Укра́ї́на, укра́ї́нець, укра́ї́нський?

Просмотров 5.91KКомментарии 0

Прикро вражає те, що чимало українців не вміє правильно наголошувати навіть своєї самоназви та похідного від неї прикметника. Наголос УкрАїна, укрАїнець, укрАїнський з погляду загальнонародної мови діалектний, а з погляду літературної мови застарілий. Сучасна акцентуаційна норма припускає єдино можливий наголос на третьому складі — УкраЇна, украЇнець, украЇнський.

С Volvo по жизни!

Просмотров 5.89KКомментарии 0

Автоцентр "ROYAL MOTORS" на Грушевського, 39Б запрошує в безпечний та комфортний світ Volvo. "Я качусь" означає Volvo в перекладі. Але для тих, хто хоч одного разу сідав за кермо цього шведського авто, Volvo - насампе...

Піймати на слові: «бути правим» чи «мати рацію»?

Просмотров 5.66KКомментарии 0

Мати рацію чи бути прАвим, або правИм.Це «Піймати на слові» - програма про культуру мови, де ми говоримо про найважливіші мовностилістичні поради. Із сьогоднішнього випуску розпочинаємо знайомство із фразеологізмами.

Піймати на слові: «рибалка» чи «риболовля»?

Просмотров 5.13KКомментарии 0

 Слово «рибалка» означає «людина, що рибалить (або ловить рибу)»: «Рибалка Панас Круть» у Нечуя-Левицького; «І риби попідводний рух рибалці забиває дух»  - пише  Рильський. Є, між іншим,  порода чайки, що зветься рибалка: «Пливуть собі та співають; рибалка літає» читаємо у Шевченка. Робота рибалки зветься рибальство або рибацтво.

Піймати на слові: впадати чи кидатись в око?

Просмотров 5.10KКомментарии 0

  А хура й досі там чи віз і нині там? Часто в українській мoві чуємо - а віз і нині там (коли хочуть емоційно висловитися про те, що якесь діло не йде). Нічого поганого в тому, звичайно, немає, треба збагачувати палітру виразових засобів. Прикро лише те, що майже ніхто не згадує українського вислову з байки Глібова - а хура й досі там. Можливо, бояться рідковживаного тепер слова хура – а це великий віз або сани для перевезення вантажів та людей. Але ж незнання якогось слова не є підставою для ігнорування цілого фразеологізму. Тому фразеологічний зворот «а хура й досі там» в українській мові доречніший.

Піймати на слові: «примірник» чи «екземпляр»?

Просмотров 5.03KКомментарии 0

Про один із тотожних зразків друкованої продукції, про одну з копій рукописного тексту кажуть примірник. Тому коли замість цього іменника вживають екземпляр, це не є фактичною помилкою, оскільки примірник — калька слова екземпляр, переклад його з латинської — зразок. Але з стилістичного погляду краще і в цьому разі ставити примірник. І якщо заміна примірника на екземпляр іноді можлива, хоч і не бажана, то зворотна дія неприпустима.

Дмитрий Побле

Просмотров 4.97KКомментарии 0

Дмитрий Побле — украинский консул в Ливии (2000-2003) и Иордании (2008-2011)

Піймати на слові: «багато» чи «чимало»?

Просмотров 4.83KКомментарии 0

Чимало чи багато? У порівнянні з "багато" прислівник чимало має відтінок розмовності. В офіційно-ділових паперах, як нейтральне, усталилося слово "багато", а в усному звіті, виступі на зборах прислівник "чимало" доречно пожвавить мову доповідача.

Дети и шлагбаум: чем закончился конфликт на Сегедской

Просмотров 4.82KКомментарии 0

Марія Варна, кореспондент Одеські двори — колись місцеві жителі справляли тут Дні Народження та весілля, допомагали один одному хто чим може у важкі моменти та навіть кожного сусіда у під’їзді знали ...

Піймати на слові: «робітник» чи «працівник»?

Просмотров 4.65KКомментарии 0

Працівник — який трудиться, незалежно від сфери його діяльності. Це слово має ширше значення, ніж робітник. Кожного робітника заводу чи фабрики можна назвати працівником, але не кожен працівник є робітником.

Официальный дилерский центр Mitsubishi

Просмотров 4.56KКомментарии 0

Перший офіційний дилерський центр Mitsubishi в Одесі чекає на Вас! В автосалоні надається повний комплекс послуг з продажу та сервісного обслуговування автомобілів Mitsubishi. Тільки тут Ви можете підібрати автомобіль...

Владимир Дубовик

Просмотров 4.53KКомментарии 0

Владимир Дубовик, директор центра международных исследований ОНУ им. И.И.Мечникова

Піймати на слові: моя хата скраю чи «мое дело сторона»?

Просмотров 4.51KКомментарии 0

Моя хата скраю чи не моє діло сторона? На привеликий жаль, в українській мові можна натрапити на штучний фразеологізм моє діло сторона. А тим часом російському вислову мое дело сторона (коли йдеться про байдужість у ставленні до чогось, про небажання втручатися в якусь справу) в українській мові відповідають: моя хата скраю; про мене — вовк хоч траву їж; наше діло півняче: прокукурікали, а там хоч і не розвидняйся; моє діло мірошницьке: підкрутив та й сів.

Денис Кузьмин

Просмотров 4.42KКомментарии 0

Денис Кузьмин, координатор Европейских программ Центра Международных исследований ОНУ имени И.И.Мечникова. Взаимоотношения Украины и ЕС. Итоги 2017 года.

Сергей Герасимчук

Просмотров 4.38KКомментарии 0

Сергей Герасимчук, эксперт совета внешней политики «Украинская призма».

Піймати на слові: становити чи представляти інтерес?

Просмотров 4.31KКомментарии 0

Становити інтерес чи представляти інтереси. Коли йдеться про дію за чиїмсь дорученням, про вираження чиєїсь волі, тоді доречний фразеологізм представляти (репрезентувати) інтерес (інтереси).

Надежда Коваль

Просмотров 4.27KКомментарии 0

Надежда Коваль — заведующая Центром международных исследований Дипломатической академии.

Управляй амбициями и Mitsubishi Eclipse Cross

Просмотров 4.15KКомментарии 0

Потрібен надійний, амбіційний автомобіль? Спеціально для вас офіційний дилер Mitsubishi «Форвард-Авто» на Михайла Грушевського,39-Б представляє довгоочікуваний абсолютно новий Mitsubishi Eclipse Cross. Вже при першій ...

Леван Цуцкиридзе

Просмотров 4.13KКомментарии 0

Леван Цуцкиридзе - исполнительный директор Восточноевропейского Центра Многопартийной Демократии со штаб-квартирой в Тбилиси. Уроки демократии для Украины и Грузии.

Піймати на слові: «первинний» чи «первісний»?

Просмотров 4.13KКомментарии 0

Слово «первісний» відповідає російському первобытный: первісна людина, первісне суспільство тощо, але через те, що це слово в наших словниках наводять і в значенні російського первичный, трапляються непорозуміння.

Jaguar I-PACE — самый ожидаемый электромобиль

Просмотров 4.12KКомментарии 0

Більше 80 років компанія Jaguar створює автомобілі, що будять почуття. Перехід на електроенергію цього не змінить. Він лише розширить можливості для створення красивих і швидких автомобілів, якими славиться бренд Jagu...

Дмитрий Чумак

Просмотров 3.99KКомментарии 0

Дмитрий Чумак - научный сотрудник Одесского Центра нераспространения. "Северный поток-2". Последствия визита в Германию.

Вести Одесса/ Гость Сергей Сюрко

Просмотров 3.88KКомментарии 0

З 24 по 27 травня у виставковому комплексі Одеського порту проходить архітектурно-будівельний форум «Одеський Дім», який об'єднує виставку будівельних технологій і матеріалів, виставку «Меблі і інтер'єр» і архітектурн...

Новий рік: традиції святкування

Просмотров 3.86KКомментарии 0

Отже, тема сьогоднішнього випуску – «Новий рік: традиції святкування». Як святкувалось 1-ше  січня колись і як відзначають цей день нині – дізнаємось далі. Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарн...

Александр Шевченко

Просмотров 3.75KКомментарии 0

Александр Шевченко, магистрант Варшавского Университета

ВЕСТИ ОДЕССА / Гость Юлия Минчога

Просмотров 3.71KКомментарии 0

З гостею "Вісті Одеса" Юлія Мінчога говорили про булінг, коли жертвою агресії однолітків стають діти.

Піймати на слові: «вежа»чи «башта»?

Просмотров 3.60KКомментарии 0

Слово "башта" треба ставити там, де мовиться про військові споруди давноминулих або минулих часів загальної й української історії (доба козаччини), як це бачимо в наведеній вище історичній думі й «Енеїді» І. Котляревського: «Для ночі вдвоє калавури по всіх поставили баштах, ліхтарні вішали на шнури, ходили рунди по валах». Слушним це слово буде й у сучасній військовій техніці. А ось там, де йдеться про будови, що втратили військове значення, більше пасуватиме слово вежа. Так само в технічних конструкціях слід користуватися словом вежа, наприклад, телевізійна вежа.

Петр Кузик

Просмотров 3.59KКомментарии 0

Петр Кузик, политолог-международник (Львов)

Полина Синовец

Просмотров 3.59KКомментарии 0

Полина Синовец, директор Центра нераспространения ОНУ им. И.И.Мечникова . Новости Одессы : http://glasweb.com Следи за нашими новостями в социальных сетях facebook - https://www.facebook.com/videoglaswebcom tw...

Денис Кузьмин

Просмотров 3.56KКомментарии 0

Денис Кузьмин - политолог, координатор Европейских программ Центра Международных исследований ОНУ имени И.И.Мечникова. Современная Европа и отношения Украины с ЕС.

Татьяна Мельник

Просмотров 3.52KКомментарии 0

На связи с Сергеем Глебовым в "Топ-теме" Татьяна Мельник, аспирант кафедры МО ОНУ им. Мечникова. Текущая ситуация в европейских странах.

Піймати на слові: «подібний» чи «схожий»?

Просмотров 3.42KКомментарии 0

Мовознавці наполягають залишити для прикметника подібний тільки його синонім схожий

Полина Синовец

Просмотров 3.42KКомментарии 0

Полина Синовец, директор Центра нераспространения ОНУ им. И.И.Мечникова .

Куба на сучасному етапі

Просмотров 3.26KКомментарии 0

Катерина Вакарчук - доцент кафедри міжнародних відносин ОНУ ім.І.І.Мечникова. 1. Латинська Америка та глобальна політика 2. Куба після виборів 3. Куба на шляху до нової Конституції 4. Куба та США 5. Куба та кра...

Піймати на слові: «наглість» чи «зухвалість»?

Просмотров 3.24KКомментарии 0

Відповідниками до російських слів «дерзкий», «наглый» будуть українські «зухвалий»: «Федоренка охопив якийсь дивно веселий настрій зухвалого мисливця, що сам один вийшов полювати на великого звіра». — пише Качура і «нахабний»: «Нахабний і впевнений тон молодого Барчука ледве не виводить із себе Мірошниченка»   -  читаємо у Стельмаха.

Андрей Костин

Просмотров 3.24KКомментарии 0

Андрей Костин — заместитель председателя совета адвокатов одесской области. Взаимодействие Украины с международными организациями в контексте формирования правовой системы Украины.

Куяльницький лиман

Просмотров 3.16KКомментарии 0

Вода тут настільки солона, що не годиться навіть для технічних потреб. Але і в цьому розсолі примудряються жити і навіть процвітати деякі організми. Тут можна побачити найзнаменитіші рослини на планеті, помилуватися к...

Піймати на слові: «видатний» чи «відомий»?

Просмотров 2.95KКомментарии 0

Прикметник визначний можна витлумачити: «який має значні (помітні) досягнення в певній галузі». Відомий — це той, «про якого знають, популярний». Цей прикметник вживається переважно щодо осіб: відома вишивальниця, відомий професор-фізик, відомий художник. Але можна сказати і про картину: це відома картина.

Андрей Костин

Просмотров 2.95KКомментарии 0

Андрей Костин — заместитель председателя совета адвокатов одесской области

ВЕСТИ ОДЕССА / Гость Болеслав Капулкин

Просмотров 2.88KКомментарии 0

Полиция возбудила уголовное производство в связи с антисемитскими лозунгами, которые прозвучали на марше нацистов "Украинский порядок" в Одессе 2 мая. Проявление реальной межнациональной розни в Одессе или провокацион...

Борис Галіс

Просмотров 2.87KКомментарии 0

Знамениті євреї Одеси, її слава: Бабель і Багрицький, Ільф і Інбер, Столярський і Ойстрах, Хейфец і Гілельс, ще до них лікар генерал-майор Розен, провізор Клефнер, архітектор Мінкус. Вони створювали легенду Одеси і зр...

Дельта Дуная

Просмотров 2.80KКомментарии 0

Велика європейська річка Дунай бере свій початок на східних схилах Шварцвальда у вигляді двох невеликих гірських струмків. Потім перетинає територію 10 європейських держав і утворює в нижній течії велику дельту, площе...

Піймати на слові: «абориген» чи «автохтон»?

Просмотров 2.79KКомментарии 0

Абориген? Чи правильно -  автохтон або ж тубІлець?На перший погляд, названі слова взаємозамінні, мають однакове значення, тобто їх можна вважати абсолютними синонімами. Однак це не так. Кожне слово має характерну сполучуваність, своє стилістичне забарвлення. У науковій, книжній мові переважають назви автохтон, абориген, що, як правило, вживаються у множині.

Форум Чорноморського прикордонного співробітництва

Просмотров 2.73KКомментарии 0

19-ий Форум Чорноморського прикордонного співробітництва 7 листопада розпочав роботу в Одесі. В ньому беруть участь керівники прикордонних та берегових охорон прибережних країн. На початку засідання Україна прийняла г...

Чорне море потерпає від сміття!

Просмотров 2.73KКомментарии 0

Врятуйте хто-небудь Чорне море! Воно потерпає від сміття. Міжнародна асоціація Чорноморських громадських організацій та Науковий центр екології Чорного моря наразі намагаються зробити хоча б маленький крок для інформу...

Медіація — позасудовий спосіб вирішення конфлікту

Просмотров 2.72KКомментарии 0

У Південно-західному апеляційному господарському суді в Одесі 30 листопада зустрілись судді, адвокати, медіатори, представники Програми USAID реформування сектору юстиції "Нове правосуддя", Вищої ради правосуддя, Наці...

Национальный природный парк «Тарутинская степь»

Просмотров 2.71KКомментарии 0

Це - одна з найбільших диких ділянок зонального різнотравного степу України і Європи, що збереглися, його площа близько 14 000 гектарів. Розташована вона на території ТарУтинського району Одеської області. Тут планує...

Голда Меир. Киевлянка-легенда

Просмотров 2.69KКомментарии 0

Зовні до болю схожа на звичайну єврейську бабусю, яких так багато було на Подолі, прем'єр-міністр Ізраїлю Голда Меїр стала уособленням "інакшості", альтернативи, яка, як, здавалося, була неможливою... 3 травня 1898 ро...

Антон Качура / 10 сентября 2018

Просмотров 2.69KКомментарии 0

Антон Качура, врач уролог-онколог

Кривенька качечка

Просмотров 2.68KКомментарии 0

Українська народна казка - Кривенька качечка

Чим живе Чорноморська виправна колонія №74

Просмотров 2.65KКомментарии 0

9 листопада на базі Чорноморської виправної колонії №74 відбулись чергові збори начальників Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації міністерства юстиції. Зокрема оці...

Піймати на слові: «авторитетний» чи «престижний»?

Просмотров 2.63KКомментарии 0

 Авторитетна кандидатура, авторитетний учений, авторитетна думка — це кандидатура, учений, думка, які заслуговують на повагу і довіру. Престижний має іншу сполучуваність: престижний автомобіль, престижні меблі, престижний одяг, престижне знайомство, престижні зв’язки. У значенні цих словосполучень «такий, що свідчить про престиж» або «такий, що служить засобом досягнення престижу» часто знаходимо відтінок зневаги чи іронії.

ВЕСТИ ОДЕССА / Гость Александр Хара

Просмотров 2.62KКомментарии 0

Эксперт организации "Майдан закордонних справ" Александр Хара прокомментировал для "Вести Одесса" ситуацию, сложившуюся после выхода США из ядерного соглашения с Ираном.

Свобода слова — політичний вимір

Просмотров 2.61KКомментарии 0

Гість: Андрій Костін 1. Свобода слова як цінність демократії 2. Свобода слова: суспільство та влада 3. Політика та журналістика 4. Верховна Рада та свобода слова 5. Свобода слова напередодні виборів

Головна ялинка Одеси

Просмотров 2.54KКомментарии 0

Головна ялинка Одеси засяяла новорічними вогнями. Так, у День Святого Миколая, 19 грудня, на Думській площі дан старт святкуванню новорічно-різдвяних свят. Учасників привітав головний персонаж заходу - Святий Миколай ...

День Преподобного Спиридона або Спиридона Сонцеворота

Просмотров 2.48KКомментарии 0

Тема сьогоднішнього випуску – «Спиридона Сонцеворота». Історію походження та як шанували цей день колись і як відзначають нині – дізнаємось далі. Святитель Спиридон Тримифунтский  чудотворець, народився наприкінці ...

450 опасных профессий для женщин

Просмотров 2.48KКомментарии 0

Марія Варна, кореспондент 8 березня - Міжнародний жіночий день. Це не тільки привід подарувати букет квітів, а й згадати про головне покликання цього свята - боротьбу за рівні права. 8 березня ми вийшли на вулиці ...

Ілля Болотов

Просмотров 2.44KКомментарии 0

Ілля Болотов - артист Одеського російського академічного театру

Самая одесская газета

Просмотров 2.43KКомментарии 0

«ВЕЧІРЦІ» -45! 1 липня 1973 року журналістом Борисом Деревянком була створена газета, яка пройшла велику путь, але зберегла свою незалежність, право на власний погляд на то, що відбувається в країні та Одесі. Запас...

Потреби пожежної частини №2

Просмотров 2.38KКомментарии 0

В одеській пожежній частині №2 провели невеличку екскурсію, показали нове устаткування та зазначили якого не вистачає. 20 грудня до частини завітав одеський міський голова, він послухав і про успіхи, і про проблеми пі...

Лебідь з бумаги своїми руками. Аплікація «Лебедине озеро»

Просмотров 2.38KКомментарии 0

Аплікація "Лебедине озеро" Лебідь, лебідка, лебідята та озеро з бумаги свойми руками.

Василий Герасимов / 27 августа 2018

Просмотров 2.38KКомментарии 0

Василий Герасимов - реабилитолог, краниосакральный терапевт.

Залман Стамблер // частина І

Просмотров 2.37KКомментарии 0

Рабин Залман Стамблер прилетів в Одесу з Ізраїлю. Його триденний візит випав на особливі дні - Йуд-тет Кіслев, Новий рік хасидизму. Нам пощастило зустрітися з рав Залманом. Його щільний графік був розписаний буквально...

Знаменитости и декларация доходов

Просмотров 2.37KКомментарии 0

З 1 січня стартувала компанія декларування українцями доходів, отриманих протягом 2017 року. Жителям Одещини, які в минулому році отримали доходи, з яких не було сплачено податки, варто подбати про подання річної пода...

ВЕСТИ ОДЕССА / Гость Юлия Минчога

Просмотров 2.37KКомментарии 0

С гостем "Вести Одесса" психологом-психотерапевтом Юлией Минчогой поговорили о безопасности детей в интернете.

Піймати на слові: здавати собі справу чи звіт?

Просмотров 2.35KКомментарии 0

Здавати собі справу чи звіт? Отже, російський вислів отдавать себе отчет можна відтворити словами усвідомлювати, розуміти щось, орієнтуватися в чомусь. В українській мові є фразеологічний зворот здавати собі справу, але аж ніяк не звіт.

Каких женщин помнят?

Просмотров 2.34KКомментарии 0

За жодних обставин жінка не повинна зайняти місце чоловіка, але те, що жіноцтво може допомогти змінити цей світ на краще – факт, доведений емпірично. Жінка у політиці і владі – сьогодні це не примха, не мейнстрім, сьо...

101-й День народження. В гостях у іменинниці

Просмотров 2.32KКомментарии 0

Софії Людвігівні Цуркан, корінній одеситці, чим вона пишається, - виповнився 101 рік. Коли мати її народжувала у революційному 1917 році, за вікнами пологового будинку гриміла стрілянина з Куликова поля. Й по-батькові...

Клініка Святої Катерини: «зелений лазер» на сторожі чоловічого здоров’я

Просмотров 2.31KКомментарии 0

Простату називають другим серцем чоловіка. І майже як справжнє серце, з віком передміхурова залоза може створювати проблеми. За статистикою, у третини чоловічого населення після 40 років залоза збільшена, а після 50 -...

ВЕСТИ ОДЕССА / Гость Александр Хара

Просмотров 2.31KКомментарии 0

Итоги переговоров глав МЗС "нормандской четверки" и прогнозы об отношении к России в период ЧМ-2018 - об этом в "Вести Одесса" говорил эксперт "Майдана закордонних справ" Александр Хара.

Велвел Верховский // часть I

Просмотров 2.28KКомментарии 0

В Музее истории евреев Одессы мы встретились с Велвелом Верховским. Рэб Велвел участвовал в рождении этого музея на Нежинской,66: "Бродяжничаю по всяким развалкам, и в Израиле тоже. Иногда такие находки!" Так письмо-о...

Еліезер Трейстер // частина ІІ

Просмотров 2.26KКомментарии 0

"Какие машины были? Вот эти огромные будки военные, на них мы все оборудование монтировали. Для штаба, разные заказы для разных войск. - А были случаи, что сюда посторонние пытались проникнуть? - Не было такой возможн...

Наталія Завгородня

Просмотров 2.25KКомментарии 0

Наталія Завгородня - народна артистка України

Вперше з 2005 бюджет Одеси прийняли без сперечань

Просмотров 2.23KКомментарии 0

Міська рада без сперечань прийняла бюджет на наступний рік. Депутати сказали, що такого не було вже з 2005 року. У 2019 місто розраховує отримати 9 млрд гривень  доходів, що на мільярд більше, ніж в цьому році. Більшу...

Одесская консерватория выбрала нового ректора

Просмотров 2.22KКомментарии 0

Одеська національна музична академія імені Нежданової провела вибори ректора. 31 жовтня в малій залі навчального закладу створили маленьку дільницю. Все згідно з буквою закону: кабінки для виборців, група наглядачів, ...

Зураб Тодуа

Просмотров 2.21KКомментарии 0

Зураб Тодуа — историк, политолог

Біда навчить // Частина 1

Просмотров 2.19KКомментарии 0

Українська народна казка — Біда навчить

Сретенская (греческая) церковь

Просмотров 2.15KКомментарии 0

В самом центре Одессы, на Греческой площади, ежедневно можно встретить множество людей, желающих что-либо приобрести или продать в известном торговом центре, стоящем прямо посреди площади. Но многие ли из туристов или...

Азбука Здоровья / 7 сентября 2018

Просмотров 2.15KКомментарии 0

Светлана Кокшарова, автор методики, президент международного клуба «Азбука здоровья»

Юрій Довгий / 26 грудня 2018

Просмотров 2.15KКомментарии 0

Юрій Довгий - керівник наркологічної клініки "Доктор Благо Плюс".

Владимир Колчинский

Просмотров 2.14KКомментарии 0

С Владимиром Яковлевичем Колчинским нас познакомил Роман Шварцман - председатель Одесской ассоциации евреев - бывших узников гетто и концлагерей. Роман Шварцман знает историю каждого из более 400 выживших одесситов, к...

Александр Пручанский // часть II

Просмотров 2.14KКомментарии 0

"Начался определенный внутренний поиск, поиск самого себя. Я не знал, где искать, я не знал, как искать. Но я понимал, что надо искать", - рассказывает раввин Александр Пручанский. Сейчас живет он в Израиле и руководи...

Кирилл Третьяк

Просмотров 2.13KКомментарии 0

Кирилл Третьяк, Координатор Программы ВЕЦМД в Украине.

Акварелі Юрія Ященка

Просмотров 2.13KКомментарии 0

У виставковій залі Одеського обласного центру української культури відкрилась виставка «Акварелі» члена Національної спілки художників України  Юрія ЯЩЕНКА, яка присвячена 70-річчю від дня народження митця.  Юрій Іван...

Азбука Здоровья / 12 января 2018

Просмотров 2.13KКомментарии 0

Светлана Кокшарова, автор методики, президент международного клуба «Азбука здоровья»

Хто складає гороскопи? / Немалі питання

Просмотров 2.12KКомментарии 0

Хто складає гороскопи? На запитання Віталіни відповідаємо разом з астрологом Олегом Євтушенком. Якщо у вашої дитини є не менш цікаві запитання, записуйте їх на відео та надсилайте нам за адресою nemali@glas.odessa.ua

Червоний хутір: жителі проти «управдома»

Просмотров 2.12KКомментарии 0

Жителі вулиці Центральної на Червоному хуторі борються за право створити ОСББ, справа дійшла вже навіть до суду. Незважаючи на те, що по всій країні об'єднання співвласників проходять мирно, жителі будинків 7 та 7/1 з...

Сучасні тенденції міжнародної політології

Просмотров 2.07KКомментарии 0

 Яна Волкова - кандидат політичних наук ОНУ. Тема: 1. Всесвітній конгрес політичних наук в Брісбені 2. Актуальні питання світового експертного середовища 3. Міграція та виклики світу 4. Інформаційна ера та пост...

Азбука Здоровья / 2 ноября 2018

Просмотров 2.07KКомментарии 0

Светлана Кокшарова, автор методики, президент международного клуба «Азбука здоровья»

Моше Хармач

Просмотров 2.04KКомментарии 0

Михаил Хармач родился во Владивостоке, на берегу Японского моря. Все его детство прошло на побережье в Находке. Потом было возвращение во Владивосток, учеба на математическом факультете Дальневосточного федерального у...

ВЕСТИ ОДЕССА / Гость Юлия Минчога

Просмотров 2.03KКомментарии 0

Літні канікули - це час не тільки розваг і відпочинку, але й певних ризиків. Адже позбавлені вчительського та батьківського догляду, діти отримують три місяці максимальної свободи. Про те, як зробити так, щоб вони не ...