Дети и шлагбаум: чем закончился конфликт на Сегедской

Марія Варна, кореспондент

Одеські двори — колись місцеві жителі справляли тут Дні Народження та весілля, допомагали один одному хто чим може у важкі моменти та навіть кожного сусіда у під’їзді знали по імені. Сьогодні тут встановлюють імпровізований шлагбаум та збирають плату за проїзд. Робить це не хто-небудь, а місцеві діти.

18 липня одеський сегмент Фейсбуку шокувала новина — у дворі на вулиці Сегедській кілька хлопчиків поставили шлагбаум і оголосили «дорожній збір». Водії машин, щоб отримати перепустку повинні були заплатити маленьким підприємцям. З поборами погодилися далеко не всі.

За кілька днів це відео набрало 100 тисяч переглядів і сотні коментарів. Хтось підтримав дітей, а хтось навпаки став на бік жінки за кермом.

Віталій Капуляк, глава відділу ювенальної превенції ГУНП області

Нами всего выявлено 7 детей, которые участвовали в этих событиях. Все дети домашние, жители двух домов, рядом расположенных. Они постоянно играются во дворе. В отношении родителей двух из ребят составлены админматериалы по статье 184-й кодекса об админправонарушениях — невыполнение обязанностей по воспитанию детей. С родителями других детей небольшие сложности, потому что глухонемые. Нам нужно процедуру соблюсти, сурдопереводчика, чтобы провели разъяснительную работу.

Варто сказати, що взагалі шлагбауми для району, де це сталось — не рідкість. З 2016 року вулиця Сегедська знаходиться в періодичному стані ремонту, зараз тут міняють останній шматок теплотраси. На проїжджій частині лежать труби і копошаться робочі, а поруч з ними йдуть на ринок бабусі і люди з пакетами. Конфлікт з дітьми і шлагбаумом виявився не просто пустощами, а навпаки, пролив світло на проблеми місцевих жителів.

Вот бывает непогода, дождем зальет — пробка на Сегедской. Весь транспорт идет вот сюда вот. Полностью потоками, неограниченно, один за другой! Здесь вереница стояла машин с двух сторон и пытались как-то друг друга объехать. Пока мы не начали уже перекрывать. Мы у них попросили сперва щиты, поставить щиты. Щиты тоже давили! Пока блоки нам на ту сторону и сюда не поставили.

Злощасний шлагбаум, до речі, все ще стоїть у дворі. Однак, користуються ним вже не діти, а самі дорослі.

Конфлікт на Сегедській — це приклад ситуації, де немає правих. Водії втомилися стояти в пробках, жителі не хочуть бачити проїжджу частину у себе під вікном, а в центрі усього цього — діти. Які, як відомо, копіюють поведінку дорослих. На жаль, останнім часом вся Одеса схожа на одне велике будівництво: від спальних районів до історичного ареалу.

Марія Варна, кореспондент

З іншого боку, в центрі міста не потрібно встановлювати навіть шлагбауми. Через розриті дороги і тротуари не можна ні їздити, ні нормально ходити. Винні в цьому не діти, а чиновники. Ремонт однієї ділянки може тривати довгі місяці, у розпал літнього сезону. Туристи приїжджають, аби подивитись на легендарні одеські вулички, а опиняються біля брудного будівництва. 

В Одесі і без того є велика проблема з парковками, громадським транспортом і кількістю машин. Будь-яке перекриття вулиці може паралізувати місто і стати причиною конфлікту. У чому ми і переконалися на прикладі окремо взятої історії з дітьми, дорослими і шлагбаумом. Щоб не допустити таких інцидентів в майбутньому, ми звертаємо увагу муніципальних органів, які зобов’язані навести лад в місті і нарешті виконати свій прямий обов’язок —  зробити все можливе, щоб життя в нашому місті було комфортним!

Комментарии закрыты