Истоки // Sources.

Программа «Истоки» рассказывает о традициях и обычаях многонационального Одесского края. Жизнь национальных общин, семей, сохранивших традиции, и отдельно взятых ярких личностей, передающих основы родной культуры молодому поколению – основные темы программы. «Истоки» делают попытку не только показать молодежи всю красоту и уникальность фольклора, но и привить любовь к нему. Вдохновить юношей и девушек не терять и не забывать родные корни, а сохранять и нести их в будущее.

Русские и украинские традиции празднования рождества

Просмотров 4.82KКомментарии 0

Рассказ об украинских и русских традициях празднования Рождества.

Резьба по дереву

Просмотров 5.15KКомментарии 0

Рассказ о мастере резьбы по дереву - Игоре Ивченко. Показ его работ и достижения, и планы на будущее.

Писанки

Просмотров 5.53KКомментарии 0

Рассказ о традициях написания писанок, о возраждении в Украине искусства - писанкарства. Рассказ о знаках-символах, которыми приняты украшать пасхальные яйца. Различаи между писанками и крашанками.

Гопак

Просмотров 4.95KКомментарии 0

Рассказ о танцевальной гопаке, как закодированном национальном боевом искусстве, которое сегодня уже начинает возрождаться в Одессе под названием «Боевой гопак».

Козацкие традиции

Просмотров 3.93KКомментарии 0

Рассказ о казачьих традициях кулачных боев, современные "Казацкие забавы", музыкальная история казаков, современные коллективы казацкой песни - возраждение украинской песни.

Краеведческий музей Придунавья

Просмотров 3.79KКомментарии 0

Ожившая история в краеведческом музее Придунавья, воссоздания исторический костюмов

Мастер и искусница

Просмотров 3.82KКомментарии 0

Вышивальница портретов, "рушников" и одежды. Стили вышивки

Французские и болгарские традиции празднования рождества

Просмотров 3.64KКомментарии 0

Рассказ о том, как Рождество празднуют французы и болгары на территории Украины, их традиции и обычаи.

Етнокукла

Просмотров 3.73KКомментарии 0

І кияни, і одесити вже побачили мистецькі творіння – моделі українських жінок та дівчат в національному одязі. І переконалися, що ляльки не лише предмет магічних дій наших пращурів та дитячих ігор. Сьогодні вони розповідають про історію країни, національні риси народу, про його спосіб життя, звичаї та традиції, що відроджуються у сучасному світі. Адже їх джерела - у наших душах.

Венок Дуная

Просмотров 3.84KКомментарии 0

Українці, росіяни, болгари, молдовани, гагаузи, вірмени... За національним складом населення Одеської області суттєво відрізняється від інших регіонів України. Бо на Одещині майже двісті років мешкає багато етнічних груп. Представники 133 національностей знайшли тут для себе Батьківщину. Значну роль в поглибшені та поширені культурної толерантності на Причорномор’ї, на думку науковців, відіграє проведення міжетнічних конференцій та міжнаціональних фестивалів. Таким став фестиваль «Вінок Дунаю націй і культур», який пройшов в місті Вилкове.

Иоан Хреститель

Просмотров 3.65KКомментарии 0

Розповідь про Різдво Іоана Хрестителя, Іоана Предтечі. У липневі дні Одеський Свято-Іверський чоловічий монастир став місцем перебування мощей пророка Іоана Хрестителя. Адже 7 числа 7 місяця року православний світ відзначає різдво Іоана Предтечі. Це свято було встановлено на згадку про події, які пов’язані з народженням мученика. Його життя стало безперервним ланцюгом героїзму, жертви і покути. Він пройшов випробування у пустелі, проголосив світові про близькість Божого царства, про появу Месії, він хрестив Ісуса, не боявся картати фарисеїв та царський дім за гріхи. За Христа поклав свою голову.

Иван Купало

Просмотров 3.71KКомментарии 0

Розповідь про свято Іван Купало, яке є одним з найважливіших свят наших предків. Майже ніхто точно не знає справжні джерела цього свята, проте відомо, що йому більше тисячі років. Виникло воно ще за часів язичества і проходило на честь божества Купали, який був богом плодів та вважався третім богом після Перуна та Ярили.

Святитель Инокентий

Просмотров 3.46KКомментарии 0

Розповідь про Святителя Інокентія, який за часів Кримської війни знаходився в Одесі і силою свого слова укріплював віру пастви та парафіян в майбутню перемогу. Сприяв перенесеню ікони з зображенням Касперовського образу Божої Матері до Одеси в Спасо-Преображенський собор, яка і сьогодні є покровителькою міста та уього причорономорського краю. За часів служіння Святителя Інокентія в місті був добудований Спасо-Преображенський собор, в якому архіпастир був похований. 7 червня 2007 року його міщі були перенесені із Свято-Успенського собору до Спасо-Преображенського.

Душа народа

Просмотров 3.57KКомментарии 0

Розповідь про відродження та популяризацію української народної пісні. Її характерні особливості: тематичні, мелодії, поетичні тощо. Та розповідь про сімейну традицію родини Нікіруй з міста Білгород-Дністровський, батько якої вже протягом 30 років є керівником народного хору «Веселка», його донька – хормейстер та постановник рухів хору «Веселка», а син керівник двох гуртів: дитячого хлопчачого «Грона» та сучасної народної пісні «Русичі».

Весенний шум

Просмотров 3.55KКомментарии 0

Розповідь про обрядове свято «Весняний шум», який наші пращури присвячували Новому року – Новоденню. Дійство вітворено за стародавнім сценарієм, але з використанням як обрядових, так і сучасних танців.

Воспоминание

Просмотров 4.70KКомментарии 0

Рассказ о Михаиле Ивановиче Паненко, жители села Яски Беляевского района Одесской области. Прошел Великую отечественную войну, занимался созданием памятника Славы, погибшим в первой и второй войнах, создал краеведческий музей и написал книгу «Моє село – радість і гордість».

Страница 1 из 41234