Истоки // Sources

Программа «Истоки» рассказывает о традициях и обычаях многонационального Одесского края. Жизнь национальных общин, семей, сохранивших традиции, и отдельно взятых ярких личностей, передающих основы родной культуры молодому поколению – основные темы программы. «Истоки» делают попытку не только показать молодежи всю красоту и уникальность фольклора, но и привить любовь к нему. Вдохновить юношей и девушек не терять и не забывать родные корни, а сохранять и нести их в будущее.

Русские и украинские традиции празднования рождества

Просмотров 2.23KКомментарии 0

Рассказ об украинских и русских традициях празднования Рождества.

Резьба по дереву

Просмотров 2.69KКомментарии 0

Рассказ о мастере резьбы по дереву - Игоре Ивченко. Показ его работ и достижения, и планы на будущее.

Писанки

Просмотров 2.93KКомментарии 0

Рассказ о традициях написания писанок, о возраждении в Украине искусства - писанкарства. Рассказ о знаках-символах, которыми приняты украшать пасхальные яйца. Различаи между писанками и крашанками.

Гопак

Просмотров 2.14KКомментарии 0

Рассказ о танцевальной гопаке, как закодированном национальном боевом искусстве, которое сегодня уже начинает возрождаться в Одессе под названием «Боевой гопак».

Козацкие традиции

Просмотров 1.53KКомментарии 0

Рассказ о казачьих традициях кулачных боев, современные "Казацкие забавы", музыкальная история казаков, современные коллективы казацкой песни - возраждение украинской песни.

Краеведческий музей Придунавья

Просмотров 1.43KКомментарии 0

Ожившая история в краеведческом музее Придунавья, воссоздания исторический костюмов

Мастер и искусница

Просмотров 1.20KКомментарии 0

Вышивальница портретов, "рушников" и одежды. Стили вышивки

Французские и болгарские традиции празднования рождества

Просмотров 1.32KКомментарии 0

Рассказ о том, как Рождество празднуют французы и болгары на территории Украины, их традиции и обычаи.

Етнокукла

Просмотров 1.36KКомментарии 0

І кияни, і одесити вже побачили мистецькі творіння – моделі українських жінок та дівчат в національному одязі. І переконалися, що ляльки не лише предмет магічних дій наших пращурів та дитячих ігор. Сьогодні вони розповідають про історію країни, національні риси народу, про його спосіб життя, звичаї та традиції, що відроджуються у сучасному світі. Адже їх джерела - у наших душах.

Венок Дуная

Просмотров 1.44KКомментарии 0

Українці, росіяни, болгари, молдовани, гагаузи, вірмени... За національним складом населення Одеської області суттєво відрізняється від інших регіонів України. Бо на Одещині майже двісті років мешкає багато етнічних груп. Представники 133 національностей знайшли тут для себе Батьківщину. Значну роль в поглибшені та поширені культурної толерантності на Причорномор’ї, на думку науковців, відіграє проведення міжетнічних конференцій та міжнаціональних фестивалів. Таким став фестиваль «Вінок Дунаю націй і культур», який пройшов в місті Вилкове.

Иоан Хреститель

Просмотров 1.28KКомментарии 0

Розповідь про Різдво Іоана Хрестителя, Іоана Предтечі. У липневі дні Одеський Свято-Іверський чоловічий монастир став місцем перебування мощей пророка Іоана Хрестителя. Адже 7 числа 7 місяця року православний світ відзначає різдво Іоана Предтечі. Це свято було встановлено на згадку про події, які пов’язані з народженням мученика. Його життя стало безперервним ланцюгом героїзму, жертви і покути. Він пройшов випробування у пустелі, проголосив світові про близькість Божого царства, про появу Месії, він хрестив Ісуса, не боявся картати фарисеїв та царський дім за гріхи. За Христа поклав свою голову.

Иван Купало

Просмотров 1.38KКомментарии 0

Розповідь про свято Іван Купало, яке є одним з найважливіших свят наших предків. Майже ніхто точно не знає справжні джерела цього свята, проте відомо, що йому більше тисячі років. Виникло воно ще за часів язичества і проходило на честь божества Купали, який був богом плодів та вважався третім богом після Перуна та Ярили.

Святитель Инокентий

Просмотров 1.14KКомментарии 0

Розповідь про Святителя Інокентія, який за часів Кримської війни знаходився в Одесі і силою свого слова укріплював віру пастви та парафіян в майбутню перемогу. Сприяв перенесеню ікони з зображенням Касперовського образу Божої Матері до Одеси в Спасо-Преображенський собор, яка і сьогодні є покровителькою міста та уього причорономорського краю. За часів служіння Святителя Інокентія в місті був добудований Спасо-Преображенський собор, в якому архіпастир був похований. 7 червня 2007 року його міщі були перенесені із Свято-Успенського собору до Спасо-Преображенського.

Душа народа

Просмотров 1.22KКомментарии 0

Розповідь про відродження та популяризацію української народної пісні. Її характерні особливості: тематичні, мелодії, поетичні тощо. Та розповідь про сімейну традицію родини Нікіруй з міста Білгород-Дністровський, батько якої вже протягом 30 років є керівником народного хору «Веселка», його донька – хормейстер та постановник рухів хору «Веселка», а син керівник двох гуртів: дитячого хлопчачого «Грона» та сучасної народної пісні «Русичі».

Весенний шум

Просмотров 1.23KКомментарии 0

Розповідь про обрядове свято «Весняний шум», який наші пращури присвячували Новому року – Новоденню. Дійство вітворено за стародавнім сценарієм, але з використанням як обрядових, так і сучасних танців.

Воспоминание

Просмотров 1.92KКомментарии 0

Рассказ о Михаиле Ивановиче Паненко, жители села Яски Беляевского района Одесской области. Прошел Великую отечественную войну, занимался созданием памятника Славы, погибшим в первой и второй войнах, создал краеведческий музей и написал книгу «Моє село – радість і гордість».

Мир сказки

Просмотров 1.48KКомментарии 0

Рассказ об одесской художнице Зое Пасечной, которая перенесла народную роспись, основанную на петриковских традициях на станок. Показ ее работ, от которых веет миром детства.

Козачьи заповиди часть 1

Просмотров 1.44KКомментарии 0

Рассказывается о казачьих крестах, которые сохранились на старых кладбищах, о тех промыслах, которые были характерны для казаков, легенды происхождения названия с. Нерубайское, посвящение в казаки.

Возрождение Свято-Алексеевского храма в Одессе

Просмотров 1.47KКомментарии 0

Ось і засяяв новими яскравими фарбами престол Свято-Олексіївської церкви. 30 березня разом з новим престолом і сам храм отримав нове ім’я. Преосвященнійший Олексій єпископ Білгород-Дністровський вікарій Одеської метрополії разом з духовенством міста та області освятили храм на честь Божої Матері «Достойно есть». Відтепер Олексіївська спільнота має декілька храмів – один, що вдруге відкрився у 1996 році і названий на честь Божої Матері «Достойно есть» та безпосередньо Свято-Олексіївьский, котрий відновлюється на місці зруйнованого у 1936-му році собору. Витоки будівництва одного із старожилів Одеси сягають 80-их (восьмидесятих) років ХІХ століття, коли Молдаванку прикрашав перший міський залізничний вокзал.

Традиции предков. Болгарская масленница

Просмотров 1.88KКомментарии 0

Весна... Пора оновлення природи. Пора оновлення почуттів. Пора оновлення життя. Пишні гуляння – проводи Зими, збереглися у слав’ян і до сьогодні. У українців та росіян це Масляна з млинами, катанням на санях та спалюванням опудала Масляної. Однак існують і інші звичаї проводжання Зими та зустрічі Весни.

Кукла-мотанка Берегиня дома

Просмотров 8.40KКомментарии 0

Хоча українська лялечка не співає пісні і немає модельного вигляду, проте вона ближча та дорожча для нас. На відміну від пластикового обличчя, полотняне з нитяним хрестом, дозволяє фантазувати. А українська вишиванка, спідниця та фартушок, замість модного заморзького одягу – ось те національне брання, в якому ходили наші предки. А ще... Українська лялечка, на відміну від інших іграшок, зроблена не машиною, а руками бабусь, матусь та народних майстрів. От і зберігає та передає тепло їх сердець.

Керамисты (Keramos)

Просмотров 1.87KКомментарии 0

Одне з найяскравіших явищ світового мистецтва, яке створювалося століттями зусиллями тисяч відомих і невідомих талантів, яке подарувало скарби художньої культури та перлини людського генія – кераміка. «Keramos» - грецьке слово, яке означає – глина. Тож керамічні вироби – вироби, що створені з глини. З цього дару землі майстри ліпили багато необхідних у побуті предметів, здебільшого посуд. Проте предмети побуту, що виточувалися на гончарному крузі дуже відрізняються від тих шедеврів, що створюються майстрами-керамістами.

Рождество Христово — 2008

Просмотров 1.30KКомментарии 0

Ось і почався січень – місяць, який можна вважати найбагатшим на святкові дні... Він із року в рік приносить усім православним християнам радісний день – Різдво Христове. Історія цього свята почалася більше 2 тисяч років тому. І вже понад 20 століть людство святкує його, згадуючи події, які відбулися холодним днем – 7-го січня. Давайте і ми це зробимо…

Четыре времени года. Истоки — 2007

Просмотров 1.38KКомментарии 0

Одне з найзагадковіших свят, на яке з нетерпінням очікують усі – і діти, і дорослі – Новий рік. Це, мабуть, єдина знаменна подія, що протягом століть відзначається в усіх країнах і на всіх континентах. Воно по праву вважається планетарним святом, яке знають та люблять люди такі різні у своїх етно-національних традиціях, релігійних переконаннях, історичних та сучасних культурних перевагах... Святкування Нового року завжди пов’язано з добром, радістю, світлом, а також з чудесами та казковістю. І сьогодні ми вирушимо в казкову країну, яка називається «Чотири пори року». Її стежини поведуть нас джерельними пригодами...

Гончарство // Potters

Просмотров 3.02KКомментарии 4

«Он там сидит, изогнутый в дугу, и глину разминает на кругу. И проволочку тянет для основы. Он лепит, обстоятелен и тих, меня, надежды, сверстников моих, Отечество...». Саме таку картинку ми побачили, потрапивши у невеличку майстерню гончара, яка була переобладнана із старої хатини. Тетяна Данилівна, наче єгипетський бог Птах чи Хнум, який за стародавніми віруваннями виліпив землю та людей з глини, на наших очах «народжувала» миски, макітри, баньочки... Ми спостерігали за магічним дійством, назва якому - гончарство.

Тайны Кодымы

Просмотров 1.74KКомментарии 0

До цього краю ми потрапили восени, коли останні промінчики сонця зігрівають втомлену за літо землю, і місто схоже на букет химерних квітів: жовтих, червоних, зеленкува¬тих, багряних. Дерева стали потрохи жовтіти. Але як чудово вони виглядають! Стоять при дорозі, замріяні... Іноді тихо скидая листя, ніби сльозу, наче сумують, що надійшла осінь. Шелестить під ногами золотистий килим, всте¬ляючи парки, садки, вулиці Кодими. Стежини міста привели нас до будиночка, який зовсім не схожий на інші, що розкинулися на пагорбах Поділля. Це історико-краєзнавчий музей Кодимщини. Відкриття якого припало на святкування 254 річниці з дня заснування самого міста. Історія старовинних речей, які потрапили до музею, здебільшого, не відома. Так само, як і той факт, чому в порожньому будинку можна почути стогони людей або звуки музики.

Свято-Троицкий (греческий) собор

Просмотров 1.18KКомментарии 0

Майже одразу після заснування Одеси починається будівництво перших храмів. Серед них, у 1795 році митрополитом Катеринославським Гавриїлом пройшло закладання перших каменів церкви «на ім’я Святої Троїці для разночинців грецької нації на Грецькому форштадті». Вдруге заклали церкву для греків у 1800 році. Нею став теперішній Свято-Троїцький (грецький) собор, будівництво якого тривало 8 років. У 1808 році храм було освячено. Новим етапом життя Олександрійського подвор’я в Одесі стали 10 років з 1985 до 1995. У ті часи екзархом Патріарха Олександрійського та всія Африки був призначений архімандрит Феодор (Хорефтакіс). Через 12 років Феодор приїхав до того міста, з якого почалася його велика місія. Але Одесу він відвідав вже у новому сані – в сані Патріарха Олександрійського та всія Африки.

Бессарабский край. День рождения села Заря

Просмотров 2.19KКомментарии 0

У день народження того чи іншого куточка країни, неможливо не пройтися по сторінках історії його винекнення. Так хто ж заснував тут поселення і звідки ті люди прийшли до Бессарабського краю?

Фриволите

Просмотров 2.55KКомментарии 0

Ниточка до ниточки, вузлик до вузлика – і легке, як літнє павутиння, лягає на тканину загадкове мереживо.

Одесса и Кропивницкий

Просмотров 1.52KКомментарии 0

Розповідь в програмі піде про створення першого в Україні професійного українського театру, засновником якого є Марко Кропивницький. Шлах та етапи заснування трупи, перші її актори, режисер та директор, перші гастролі, що відбулися саме в Одесі.

Юная Одесса и Котляревський

Просмотров 1.06KКомментарии 0

Розповідь в програмі піде про заснування та заселення Одеси – міста з великим портом на березі Чорного моря. Про турків та їх фортецю Новий Світ, взаття цього укріплення під час другої російько-турецької війни. Про третю російсько-турецьку війну, в якій брав участь український письменник Іван Петрович Котляревський. Про поему «Енеїда», четверта частина якої була написана під Одесою, де в ході ІІІ російсько-турецької війни письменник побачив мужніх та сміливих козаків.

Кобзарь — подарок Литературному музею

Просмотров 989Комментарии 0

Розповідь в програмі піде про вчинок Блаженнійшого Володимира Митрополита Київського та всія України, котрий під час останньої подорожі до Одеси на початку червня 2007, подарував літературному музею книги Шевченка та інших авторІв, присвячених поетові. Також здыйснюэться подорож по Черкащині, яка є бітьківщиною українського поета, де створено музейний комплекс під назвою «Національний заповідник «Бітьківщина Тараса Шевченка».

Страница 1 из 212