Врятуйте хто-небудь Чорне море! Воно потерпає від сміття. Міжнародна асоціація Чорноморських громадських організацій та Науковий центр екології Чорного моря наразі намагаються зробити хоча б маленький крок для інформування населення, адже забруднення води впливає безпосередньо на кожного. Спільно з Болгарією, Румунією, Грецією та Грузією Україна стала учасницею моніторингового проекту від ЄС, який триватиме до 2020 року. 23 листопада у прес-центрі Паритет експерти з екології регіону розповіли, що насправді відбувається з середовищем Чорноморського басейну.

Олег Деркач, дир. Тілігульского ландшафтного парк 

Все сміття України — це приблизно 500 пірамід Хеопса, кожна з яких — 2,5 мільйонів тонн вміщує сміття. Це, представте собі, 500 пірамід Хеопса накопичити сміття. Вся проблема в тому, що рано чи пізно це сміття опиняється в морі. Щоб не було. Ці рідкі відходи і тверді відходи, як не крути, рано чи пізно все одно — спочатку в наших водних артеріях, потім потрапляють в море.

Юлія Котельникова, Український науковий центр екології

Щоб ви розуміли, насправді сміття в районі міста і за містом досить різниться. Наприклад, у місті найбільша кількість виду сміття, який ми знаходимо — це недопалки. Наприклад, на довжині у 50 метрів ми можемо знайти більше 2 тисяч недопалків. Щоб ви розуміли проблематику того, наскільки пляжі нашої області забруднені.

Екологи кажуть, що ми не приділяємо проблемі забруднення моря багато уваги — здається, що все не так глобально. Але на сьогоднішній день, частинки мікропластику є в кожній краплі води на планеті. Вчені навіть не знають як це може впливати на людство.

Анастасія Снігірьова, Інститут екології моря НАН України

Мы представляем себе, что пластик — легкий материал. Это плёнка, то что мы называем полиэтиленовые пакеты, это бутылки. Это всё — очень легкий материал, который сначала будет плавать на поверхности. Постепенно оседая на дно, он занимает место в экосистеме Черного моря, в частности. И вообще мирового океана. В любом океане уже есть пластик. Некоторые его мельчайшие частицы, они ассоциируются с грунтом, превращаясь в новую геологическую породу.

Олег Деркач, дир. Тілігульского ландшафтного парку

Мікропластик. Більшість населення взагалі не усвідомлює проблему. Вони думають, що неестетичний вигляд наших берегів, забруднене наше узбережжя твердими побутовими відходами. Там плаває сміття на поверхні води і це основна проблема. Якраз це не основна проблема, тому що ми його можемо на узбережжі зібрати. І на воді є технологія, як на воді збирати. Самою основною проблемою є те, що ці мікрочастинки пронизують всю товщу світового океану. У кожній краплині води є ці частинки.

Чорне море хворіє вже не перший рік: вода забруднена каналізаційними та побутовими стоками, зменшується різноманіття морських жителів, а кількість сміття навпаки — збільшується. Так, наразі Міжнародна асоціація Чорноморських громадських організацій тільки збирає інформацію, але допомагати хоча б не шкодити природі може кожен з нас. Не залишати після себе пакети, не кидати недопалки в пляжний пісок — це ж так просто. Адже від того як ми будемо поводитись з природою, залежить і стан нашого здоров’я, якість води, яку ми п’ємо та повітря яким дихаємо.

Комментарии закрыты