В рамках святкування 200-річчя наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. Мечникова в актовій залі вузу відкрилась міжнародна науково-практична конференція « Бібліотеки вузів: досвід і перспективи». До Одеси приїхали представники обласних наукових бібліотек зі всієї Украиїни, а також з бижнього зарубіжжя., щоб привітали ювіляра та обмінятися досвідом.
Наукова бібліотека Одеського національного університету ім. Мечникова як і сам університет ведуть свою історію від Рішельєвського ліцею.На початку існування 200 років тому в фондах було лише 150 книг. З розвитком ліцею, ровивалась і бібліотека. І вже к тому часу, коли ліцей перейшов в Новоросійський університет, нині це університет ім Мечнікова, нараховувалось 28 тисяч томов. Різні часи пережила бібілотека, але варто відзначити, що фонди незмінно поповнювались. І зараз це одна з найкращих бібліотек країни.
Ігор Коваль, ректор ОНУ ім. І.І. Мечникова
Библиотека – єто достояние не только университета, но и города, и страни. Она входитв список лучших библиотек страни. И по обїеми единиц хранения, и по информационно –аналитической работе, которая проводится сегодня. Библиотека не только хранилище уникальніх знаний.єто и современний центр для получения знаний студентов и для всех, кто интересуется передовой наукой.
Сьогодні бібліотека забеспечена компьютерними класами, сучасними медійними та пошуковими програмами, які дозволяють залучитися до сховищ бібліотек Європи та світу. Бібліотека проводить велику роботу в області видавничої діяльності. До свята було видано дві книги: «Історія бібліотеки « та унікальне видання книжкові знаки європейських бібліофілов.
Марина Подрєзова, директор наукової бібліотеки університету
последнеее наше достижение- сделані имидж каталоги- отцифровані архиві Украині. Представили виртуальному читателю редкую книгу 16-19 век, електронний каталог, которий представляем всему миру уже 2-й год.
ЗК: В рамках святкування 200-річного ювілею бібліотеки в актовій залі вузу відкрилась міжнародна науково-практична конференція « Бібліотеки вузів: досвід і перспективи». До Одеси приїхали представники обласних наукових бібліотек зі всієї Украиїни, а також з бижнього зарубіжжя., щоб привітали ювіляра та обмінятися досвідом. Ректор Одеського національного університету ім. Мечникова Ігор Коваль, виступаючи на відкритті заходу підкреслив, що традиції освіти Одеси, які беруть свій початок ще з 19 століття, зберігаються й по нині. Добре відомо, що розвиток міста, всього південного регіону неможливий без попереджувального розвитку освіти, науки та в широкому сенсі культури.