До 200-річчя Рішельєвського ліцею в Галереї Мистецтв наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. Мечникова відкрилась виставка, на якій представлені більше ста книжок з фонду бібліотеки, розповідаючих про історію цього начального закладу. Також було презентовано наукове видання «Крізь призму пам’яті і часу: одеський Рішельєвський ліцей у спогадах сучасників».

В цьому році перший осередок освіти і науки Одеси та всього південного регіону – Рішельєвський ліцей відзначає 200-річний ювілей. Створений за ініціативою герцога Рішельє і названий його ім’ям ліцей виховав чимало відомих особистостей, серед яких , наприклад Воронцов і Маразлі. Як раз з Рішельєвського ліцею в 1865 році був створений Новоросійський університет, нині це університет ім Мечнікова.

 Ігор Коваль, ректор ОНУ ім. І.І. Мечникова

 ми 152 роки в нашому університеті пророгуємо ідеї науки, освіти, загалом освітянської культурологічної діяльності.

До 200-річчя найстарішого навчального закладу було презентоване наукове видання  «Крізь призму пам’яті і часу: одеський Рішельєвський ліцей у спогадах сучасників.» це мемуари ліцеїстів першої половини 19 століття.

 Олена Синявська, доцент каф. історії України ОНУ ім. І.І. Мечникова

 спогади- це субєктивні джерела. Внутрішній настрой автора спогадів. Ця інформація викликає симпатіїї чи антіпатії. Але таки вид джерел дає можливість доторкнутись до епохи, відчути атмосферу ліцею 19 століття.

В рамкам святкування ювілею бібліотека представила виставку «Рішельєвський ліцей в документах та матеріалах». На стендах розміщено більше ста книжок с фонду бібліотеки, присвячених історії ліцею. Серед експонатів – рідкісні одеські видання 19 століття, періодика Рішельєвського ліцею, спогади сучасників — викладачів та ліцеїстів, рукописні каталоги бібліотеки самого учбового закладу.

 Мая Олексієнко, зав.відділом рідких книг та рукописів

библиотека од университета ведет свою историю как раз от библиотеки рішельевского ліцея. В єтом году нашей библиотеке тоже 200 лет. Єти собітия связівают нас с университетом, историческим факультетом, с историей нашего города.

ЗК Зараз існує сучасний рішельєвський ліцей, створений в 1989 році, який тісно пов’язаний з університетом. Його вихованці з гордістю носять звання ліцеїст

1ТИТР Ксенія Русляченко, 8 кл. Рішельєвсього ліцею

 ліцей дает хорошее образованиеи многие университеті єто понимают. В моем классе 11 математик в неделю.єто достаточно многоу на св лицее проходяттакое обучение- подготовка к университету. Усніе зачети вводятся.

Традиції освіти Одеси, які беруть свій початок ще з 19 століття, зберігаються й по нині. Добре відомо, що розвиток міста, всього південного регіону неможливий без попереджувального розвитку освіти, науки та в широкому сенсі культури.

 

Комментарии закрыты