В день 8 березня святкується минуле, сьогодення і майбутнє всіх жінок планети. Сучасне святкування Міжнародного жіночого дня у деяких країнах, все ще переслідує мету рівноправності і свободи жінок.

Свято жінок — демонстрація рівністі 

У США 8 березня жінки вийдуть на страйк, який назвали «День без жінки». Цей день призначений днем протесту і захисту гендерної рівності. Його організували активісти, які стояли за «Жіночим маршем» у Вашингтоні, що пройшов 21 січня. В Ірландії жінки відзначать цей день страйком на знак протесту проти заборони абортів восьмою поправкою до конституції Ірландії. У середу в честь жіночого дня британки надінуть — червоне. В Шотландії прем’єр-міністр Нікола Стерджен особисто прийме 400 жінок зі всієї країни в парламенті.

Жіночий день святкує Європа

У Франції 8 березня широко не відзначається, хоча і згадується в засобах масової інформації як Міжнародний жіночий день. Французи вітають жінок в травні, в День матері. Цікаво, що до молодих дівчат це свято не має ніякого відношення. Їх вітають в День святого Валентину.

 

Італійці, мабуть, ті деякі європейці, які святкують 8-ме березня масштабніше всіх, правда, без вихідного. З 1946 року символом італійського 8 березня стала мімоза, яка була запропонована в перше повоєнне 8-ме березня Радою італійських жінок, як квітка, що характеризує жіноче свято.

Традиції Азії — свято весни

 

Китайське 8 березня проходить дуже тихо, але ввечері жіночого дня, чоловіки готують обов’язковий подарунок — «Гарбуз вірності». Зробити це досить непросто, всередину гарбуза потрібно покласти спеціальну фігурку, солодкий виноград, гостру свинину, солоні обсмажені помідори і шматочки кавуна.

Вражає серйозність ставлення до 8 Березня у В’єтнамі. Адже ще дві тисячі років тому там відзначали День пам’яті сестер Чинг, які мужньо захищали свою Батьківщину від загарбників. Сьогодні ж це вшанування припадає саме на свято 8 Березня.

 

Особливе свято — кожної жінки

Не дивлячись на те, як вітають жінок в різних країнах світу, 8-е березня залишається днем жіночої краси, ніжності, душевної мудрості та уваги до кожної представниці слабкої статі, незалежно від її статусу і віку. Більше 100 років тому, святкування цього дня змінило ставлення до жінок всього світу у боротьбі за права і також залишається найважливішим святом весни.

Комментарии закрыты