В Одессе состоялось выездное заседание специальной комиссии Верховной Рады по вопросам приватизации. Сегодня члены комиссии, среди которых нардепы Борис Филатов, Андрей Лозовой, Александр Дубинин, а также глава Фонда госимущества Украины Игорь Белоус во время пресс-конференции рассказали о принятых решениях в рамках заседания комиссии. В частности, обсуждались вопросы банкротства завода «Центролит», приватизации Одесского припортового завода, состояния морских портов, отчуждение санатория «Магнолия» и работа госпредприятия «Одессавинпром».
З наступного тижня Фонд державного майна розпочне процес приватизації Одеського припортового заводу. Загалом – під приватизацію потраплять десятки і інших об’єктів. Такі рішення були прийняті в ході виїзного засідання парламентської комісії. Щодо самої приватизації та її необхідності на сьогоднішній день, на думку нардепів є суттєві питання, однак комісія створена з метою контролювати ці процеси.
Павел Унгурян, зам. главы комиссии ВР по вопросам приватизации
Безусловно, посещая завод, прежде всего, мы должны реально признать тот огромный вклад трудового коллектива, руководства, лично директора завода, в том, что этот завод не только остался в госсобственности и сохранил свой комплекс, но еще и успешно модернизировался и даже в самые сложные времена он умудрился выжить
Скрутними часами Павло Унгурян називає період попереднього уряду, коли підприємство було змушене працювати в збиток через значно підвищену ціну на газ. Саме на 2012-2014 рік збитки заводу склали більше півтора мільярда гривень.
Павел Унгурян, зам. главы комиссии ВР по вопросам приватизации
Обращаем внимание на то, что нужно искать инвестора, у которого есть, прежде всего, ресурс газа. Это не должно быть каким-либо дискриминационным условием проведения конкурса. Но мы понимаем, что бесперебойное обеспечение природным газом является условием эффективной работы данного предприятия.
У приватні руки ОПЗ перейде за результатами конкурсу. Новий власник, за умовами договору, повинен буде підтримувати гарний технічний стан підприємства, вчасно платити податки і видавати зарплати, а ціни на продукцію повинні залишатися доступними.
Павел Унгурян, зам. главы комиссии ВР по вопросам приватизации
Депутатский корпус будет держать на очень серьезном жестком контроле как сам приватизационный конкурс, так и потом исполнение приватизационных условий.
Приватизацію ОПЗ необхідно розпочати протягом наступних 10 днів для того, щоб завершити процедуру в поточному році, — зазначає глава фонду держмайна України Ігор Білоус. Наразі, за його словами, в ОПЗ зацікавлені в основному західні та вітчизняні інвестори. Продати підприємство планують за сотні мільйонів доларів.
Игорь Белоус, глава Фонда госимущества Украины
Ми будемо дуже сильно висвітлювати цю приватизацію і її хід в пресі. Можливо, ми навіть створимо он-лайн проект для цього разом з міністерством економіки для того, щоб давати якомога більше інформації для всіх. Наша мета – це гарний телевізійний аукціон і отримання №1 інвестора по максимальній ціні.
Нагадаємо, питання приватизації гіганта хімічної промисловості України – Одеського припортового заводу — постає вже вчетверте. Всі спроби це зробити раніше закінчувалися невдало.
Члени комісії також повідомили про намір звернутися до генпрокуратури з вимогою визначити винних у ліквідації заводу «Центроліт». У відповідному зверненні міститься прохання розслідувати обставини відчуження, розкрадання майна та ліквідації ТОВ «Центроліт», починаючи з рішення Одеського господарського суду про банкрутство. Комісія просить притягнути до відповідальності всіх причетних до цих неправомірних дій, перевірити на законність дії суддів, а також встановити кінцевих зацікавлених осіб.
Андрей Лозовой, член комиссии ВР по вопросам приватизации
Завод «Центроліт» — це 5 тисяч робочих місць. Люди лишились без роботи, без зарплати і їх сім’ї живуть тепер бідніше. Це близько 100 млн доларів прибутку, це більше ніж 2 млн мінімальних пенсій. Єдиний актив який лишився це земля. Це не тільки «Центроліту» стосується, таких заводів багато. Нам дуже важко буде розгребти те, що натворили ті, хто 20 років розграбовували країну, нищили, паразитували на своєму статусі, щоб набити кишені. Я думаю, для нас справою честі має бути принаймні те, що вони не розікрали, якщо там доцільний процес приватизації, приміром, земельна ділянка, яка лишилася, щоб він був прозорим.
Також комісія подала аналогічну заяву до Генеральної прокуратури з проханням розслідувати розкрадання майна і знищення одеського санаторію «Магнолія».