В Одесской областной универсальной научной библиотеке им Михаила Грушевского состоялась встреча с доктором сельскохозяйственных наук, профессором кафедры прикладной экологии и гидродинамики Одесского национального политехнического университета Николаем Шалимовым. В рамках мероприятия ученый рассказал о жизненном пути и открытиях биофизика, основателя гелиобиологии , изобретателя первого в мире ионизатора воздуха Александра Чижевского. Также состоялось открытие книжной выставки» Чижевский –Леонардо да Винчи 20 века».
Олександр Леонідович Чижевський – біофізик, вивчав вплив космічних фізичних факторів на процеси в живій природі, зокрема, вплив сонячної активності і циклів активності Сонця на явища в біосфері, у тому числі, на соціально-історичні процеси.
Микола Шалімов, професор каф.екології ОНПУ
на конях лошадях на большую поляну, там где солнце в полдень. Тогда люди понимали, что солнце из заряжает. Они становились более агрессивными, более смелыми. Их можно было вести в наступление.
Професор кафедри прикладної екології та гідродинаміки одеського національного політехничного університету Микола Шалімов розповів на зустрічі в бібліотеці им Грушевського про життєвий та творчий шлях винахідника. Підсумки життя Чижевського вражають. Він – автор 500 наукових праць, був дійсним і почесним членом 30 академій, університетів і наукових товариств різних країн світу. На міжнародному конгресі біофізиків в Нью-Йорку в 1939 р. Чижевського назвали «Леонардо да Вінчі XX століття».
Микола Шалімов, професор каф.екології ОНПУ
Его назвали Леонардо да Винчи 20 века. Писал чудесные картины , стихи. Говорят, что люди многосторонние за все хватаются. Но не глубоко берут. Но тут тот случай, когда делается исключение.
Глибоке знання музики, поезії (томик віршів), мов (сотні статей), живопису (400 полотен) сприяло тому, що Чижевський сприймав зв’язку між космічними і земними процесами, між живим і неживим не тільки в строгих наукових рамках, а й у вигляді художніх образів.
Микола Шалімов, професор каф.екології ОНПУ
и вот эти картины помогли ему выжить в голодные годы. Он их продавали жил
Одеський вчений презентував свою нову книгу, присвячену видатному досліднику та винахіднику, а також попередні роботи, в яких Микола Шалімов вивчав ідеї Чижевського і намагався знайти їм практичне використання в Одесі. Мова йша зокрема про встановлення електрофонтану для покрашення екології міста та пошук за допомогою біолакаційної рамки геопатогенних зон одеських парків відпочинку. Крім того, на другому поверсі бібліотеки була відкрита книжкова виставка Олександр Чижевський – Леонардо да Вінчі 20 століття.